RED DOT AWARDS 2021: NAGRODY DLA HONDY JAZZ I JAZZ CROSSTAR

Nowe modele Hondy, Jazz i Jazz Crosstar, oferowane z napędem hybrydowym, otrzymały nagrody Red Dot Awards 2021 w kategorii „Product Design”.

O przyznaniu dorocznych nagród Red Dot decyduje jury złożone z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i dyskutują na temat każdego zgłoszonego produktu, aby zwrócić uwagę na wzornictwo i innowacje. Kryteria oceny są co roku poddawane weryfikacji i dostosowywane tak, by odzwierciedlały najnowsze wymagania techniczne, społeczne, ekonomiczne i ekologiczne.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

„Za nami kolejny udany rok, który przyniósł nam kilka wysoko cenionych na świecie nagród Red Dot za wzornictwo w kategorii «Product Design»” – powiedział Toshinobu Minami, dyrektor operacyjny Centrum Stylistycznego w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Hondy. Ltd.,

„Od początku istnienia Hondy, projektując nasze produkty, dążyliśmy do realizowania idei – uprzyjemniania codziennego życia klientom – i wierzymy, że przyznanie tych nagród jest wyrazem uznania dla naszych sukcesów w realizacji tego celu. Będziemy nadal kierować się tą niezmienną zasadą, przełamując stereotypy, aby tworzyć produkty, które wniosą w życie naszych klientów element zaskoczenia i emocje.”

Jazz e:HEV i Jazz Crosstar e:HEV realizują zobowiązanie Hondy, zakładające zelektryfikowanie całej europejskiej gamy modeli do końca 2022 roku. Jazz został zaprojektowany zgodnie z filozofią Hondy “Yoo no bi“, która uznaje piękno, jakie kryje się w przedmiotach codziennego użytku, udoskonalanych z biegiem czasu, co czyni je jeszcze piękniejszymi i bardziej ergonomicznymi. W projekcie modelu Jazz zastosowano również opracowaną przez Hondę zasadę tworzenia pojazdów “maksimum człowieka, minimum maszyny” (M/M), która opiera się na przekonaniu, że celem techniki i projektowania jest spełnianie potrzeb kierowcy i pasażerów. W rezultacie powstał samochód, który łączy w sobie funkcjonalność i użyteczność, realizowane poprzez systemy, takie jak Magic Seats, a jednocześnie zachowuje elegancki i nowoczesny wygląd.

Aby zwiększyć atrakcyjność modelu, zaproponowano jednocześnie bardziej surową, przypominającą SUV-a odmianę Jazz Crosstar, skierowaną do osób prowadzących aktywny tryb życia. Optyczne powiększenie modelu uzyskano dzięki projektowi osłony chłodnicy, rzucającym się w oczy czarnym listwom oraz progom i relingom dachowym. Charakterystyczne dla Crosstara felgi aluminiowe, których ramiona rozszerzają się w kierunku obręczy, zwiększają wrażenie stabilności i poprawiają ogólny efekt wizualny.