RENAULT CLIO CUP: LAUSITZ Z MARKIEM RZEPECKIM

Lausitzring

Po raz pierwszy wyścigowa seria Renault Clio Cup Bohemia zawita w najbliższy weekend na Lausitzring w Niemczech. W zawodach Polskę reprezentować będzie zespół Basenhurt A&T Racing Team, który wystawia Clio CUP dla Marka Rzepeckiego.

Główną atrakcją weekendu na niemieckim obiekcie wyścigowym Eurospeedway będą wyścigi DTM, które od 2000 roku, czyli od momentu kiedy obiekt został oddany do użytku, odbywają się corocznie właśnie w Brandenburgii.

sponsorenault


Zobacz także:
SPORT


Oprócz wyścigów DTM, kibice zobaczą Porsche Carrera Cup Deutschland oraz ATS Formel 3 Cup.

Tor wyścigowy Eurospeedway Lausitz położony jest nieopodal miejscowości Klettwitz, bardzo blisko polskiej jak i czeskiej granicy, co z pewnością sprzyja kibicom, którzy będą mogli spędzić wyścigowy weekend z największymi seriami wyścigowymi.

Dla zawodnika Basenhurt A&T Racing Team, będzie to pierwsza styczność w warunkach bojowych na 3478 metrowym torze wyścigowym. Marek Rzepecki 5 czerwca br. odbył na Lausitz trening, jednak jego wyniki kibice poznają dopiero 16 czerwca.

Podczas weekendu Marek Rzepecki pojawi się pięciokrotnie na torze.

Marek Rzepecki: Tor Eurospeedway Lausitz jest łatwym obiektem tylko z pozoru. Podczas treningu w ubiegłym tygodniu, który dzielił się na cztery 55 minutowe sesje, kombinowaliśmy z ustawieniami auta. Podczas ostatniej sesji udało się nam zbić czas o prawie 5 sek. na kółku. To na tak krótkiej nitce toru o długości 3,478 km, jest dobrym wynikiem. Moje Clio Cup jest niekonwencjonalnie ustawione na ten tor, ale takie ustawienia dały najlepsze czasy. Na innych torach ustawienia, które zostały zastosowane Eurospeedway , wydają się złe, ale na Lausitzringu o dziwo się sprawdzają. Zobaczymy czy podczas rundy przyniosą oczekiwane efekty. Weekend będzie owocował w wielkie emocje. Na trybunach zasiądzie komplet kibiców, a ja osobiście z wielką przyjemnością obejrzę wyścigi DTM oraz Porsche Carrera Cup. Zapraszam wszystkich kibiców z Polski na wielkie święto wyścigowe tuż przy granicy z Niemcami.