RENAULT: DUŻE I MAŁE ELEKTRYK WJECHAŁY DO W TPN

W Tatrzańskim Parku Narodowym testowane są elektryczne samochody Renault. Samochody dostarczył autoryzowany koncesjoner marki Anndora.

W minionym tygodniu po parku jeździł Master Z.E. w zabudowie 9-miejscowej, a obecnie pracownicy TPN mogą przetestować model wyposażony w skrzynię z wywrotem z dodatkowym koszem.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


W ramach testów pracownicy parku mają również do dyspozycji osobowe nowe ZOE. Wcześniej w tym roku władze TPN nabyły elektryczną furgonetkę Renault Kangoo Z.E.

Elektryczny Master Z.E. może być wykorzystywany podczas prac gospodarczych. Wcześniej pracownicy jeździł jego 9-miejscowy odpowiednik z panelami fotowoltaicznymi na dachu, przeznaczony do przewozów osób. Samochód był testowany na trasie Zakopane – Kuźnice – Łysa Polana – Morskie Oko, gdzie dobrze radził sobie nawet na wymagających podjazdach. To duży furgon, który dysponuje szeroką gamą.

Obejmuje ona trzy wersje nadwoziowe: furgon, platformę z kabiną oraz nową – podwozia z kabiną: wszystkie dostępne z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony. Nowe ZOE to elektryczny miejski samochód charakteryzujący się zasięgiem do 395 km w cyklu WLTP i możliwością doładowania akumulatora w zaledwie 30 minut do poziomu pozwalającego na przejechanie do 150 km.

Elektryczna furgonetka Renaut Kangoo Z.E. umożliwia przejechanie od 120 km do 200 km na jednym ładowaniu (w zależności od ukształtowania terenu, temperatury zewnętrznej, wiatru, stylu jazdy itp.). Dostępna jest w długości standardowej oraz przedłużanej Maxi, a także w 5-osobowej wersji brygadowej – Maxi Combi.