RENAULT: KOLEJNA NAGRODA DLA NOWEGO CLIO

Po otrzymaniu nagrody dla najlepszego samochodu seryjnego w czasie targów Mondial de Paris, a następnie po zdobyciu „Złotej Kierownicy” nowe Renault Clio zdobyło kolejne wyróżnienie.

W plebiscycie magazynu „Argus” triumfowało w kategorii samochodów miejskich. Tym samym nowe Clio jest pierwszym samochodem osobowym marki Renault, który został nagrodzony przez ten tytuł prasowy od czasu utworzenia nagród w 2008 r. Wcześniej Renault było również laureatem w kategorii samochodów użytkowych: Master w 2004 r. i 2011 r., Trafic w 2002 r. i Kangoo Express w 1998 r.

O nagrodę mogły ubiegać się wszystkie modele, które weszły na rynek w 2012 r. Głównymi kryteriami branymi pod uwagę przy przyznawaniu nagród „Trophée de L’Argus” były: stosunek ceny do wyposażenia, koszt utrzymania samochodu w przeliczeniu na kilometr (0,26 euro dla Clio 1.5 dCi ENERGY Expression 90), wartość końcowa (51,2 proc. w ciągu trzech lat i 60 000 km), spalanie, emisje CO2 i świadczenia w zakresie używania.

Głosowanie jury złożonego ze specjalistów stanowi dowód na przychylne przyjęcie innowacyjnego stylu Renault przez klientów. Nowe Clio jest pierwszym modelem prezentującym zmieniony wizerunek marki, stworzony na podstawie prekursorskiej koncepcji projektowej przedsiębiorstwa.

Atrakcyjność Nowego Clio została wzmocniona dzięki odnowionej gamie silników o mniejszej pojemności, które pozwalają na obniżenie zużycia paliwa. W wersji o najniższej emisji CO2 nowy turbodoładowany trzycylindrowy silnik benzynowy ENERGY TCe 90 spala jedynie 4,3 l/100 km. Jego poziom emisji CO2 wynosi 99 g/km. W wersji z silnikiem wysokoprężnym Nowe Clio, wyposażone w silnik ENERGY dCi 90 eco2 zużywa jedynie 3,2 l/100 km, tj. emitując 83 g/km CO2.

Z wynikiem 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP Clio wyznacza również standardy w zakresie bezpieczeństwa biernego, zdobywając najlepsze oceny w 3 z 4 kryteriów w segmencie samochodów miejskich.

Kolejnym niewątpliwym atutem Clio jest jego pokładowy system multimedialny – MEDIA NAV z ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali (18 cm), jest montowany seryjnie w 80 proc. wersji tego modelu. Należy docenić również system audio 4 x 20 Watt z rozwiązaniem Bass-Reflex i możliwością podłączenia różnych urządzeń dzięki portowi Bluetooth®, złączom USB i jack, ułatwiającym słuchanie muzyki zapisanej na nośnikach zewnętrznych.