RENAULT OFICJALNYM PARTNEREM FESTIWALU W CANNES

Od prawie 30 lat Renault jest jedynym producentem samochodów noszącym tytuł Oficjalnego Partnera Festiwalu Filmowego w Cannes. W tym roku prawie 250 pojazdów gamy Renault będzie jeździło po drogach i ulicach Cannes. Wśród nich dwie w 100-procentach elektryczne gwiazdy – Fluence Z.E. i Twizy.

Renault “elektryzuje” bulwar la Croisette

Od 16 do 27 maja 2012 r. po raz pierwszy w historii Festiwalu Filmowego w Cannes, w 100-procentach elektryczny sedan Fluence Z.E. będzie towarzyszył modelowi Latitude w dowożeniu gwiazd, młodych talentów, producentów i reżyserów na czerwony dywan. Natomiast w pełni elektryczny czterokołowiec Twizy, który niedawno trafił do sieci sprzedaży Renault we Francji oraz kabriolet Mégane CC Floride będą krążyły po mieście, pokazując podczas 65. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes nowe drogi ucieczki od codzienności.

Twizy gwiazdą Plaży Orange

Na Plaży Orange odbędzie się wyjątkowy pokaz Twizy w wersji kolekcjonerskiej, opatrzonej specjalnie na tę okazję autografami największych gwiazd filmowych.

Na specjalnej wystawie na tarasie Nikki Beach hotelu Marriott zostaną zaprezentowane prace Stéphana Kossmanna – oficjalnego fotografa Renault na festiwalach filmowych w Cannes od ponad 20 lat.

Renault i stowarzyszenie Les Toiles Enchantées

Renault wspiera również stowarzyszenie Les Toiles Enchantées (Zaczarowane Płótna), którego patronem jest znany francuski aktor i reżyser Alain Chabat, i użycza samochody do transportu sprzętu projekcyjnego oraz przewozu członków stowarzyszenia. Dzięki temu dzieci hospitalizowane w różnych obiektach leczniczych Cannes będą miały okazję uczestniczyć w festiwalu poprzez udział w pokazach światowych prapremier filmów festiwalowych.

Renault kocha kino

Historia związków Renault z dziesiątą muzą liczy sobie ponad sto lat: począwszy od pierwszego filmu braci Lumière, na którym pojawia się Louis Renault za kierownicą Voiturette typu A, aż po pierwsze studia filmowe w Billancourt, które powstały w latach 1885 – 1898 tuż obok fabryki Renault.

Renault jako wielbiciel wszelkich form kinematografii wspiera wiele festiwali i instytucji: Festiwal Filmowy w Cannes, Akademię Sztuki i Techniki Filmowej (Cezary, Złote Noce Filmów Krótkometrażowych) oraz festiwale filmowe w Deauville, Alpe d’Huez, Marrakeszu, Londynie, San Sebastian, Valladolid itd. Na przestrzeni ponad 110 lat tysiące samochodów Renault towarzyszyły gwiazdom na całym świecie w drodze na plany filmowe i na czerwone dywany.

Renault współpracuje także przy produkcjach filmowych i telewizyjnych we Francji i za granicą, użyczając samochodów do filmów. Pojazdy z gamy Renault biorą udział, obok aktorów, w spektakularnych scenach kaskaderskich oraz ujęciach komediowych. Wystąpiły w tak znanych filmach, jak: “I Bóg stworzył kobietę”, “Zabójczy Widok” (z cyklu o Jamesie Bondzie) oraz “Goście, goście”, a niedawno w “Godzinach szczytu 3” i “Nietykalnych” – ostatnim wielkim francuskim sukcesie kasowym z François Cluzet i Omarem Sy w rolach głównych.

Renault stale angażuje się w przedsięwzięcia filmowe i telewizyjne poprzez aktywną politykę współpracy i product placement (w roku 2011 ponad 300 filmów długo- i krótkometrażowych).