RENAULT: PRODUKCJA NOWEGO MODELU KWID W BRAZYLII

renaultgro1

Nowy model, zbudowany na platformie CMF-A – Renault Kwid będzie montowany w Brazylii, w kompleksie im. Ayrtona Senny w São José dos Pinhais (stan Paraná).

Adaptację nowego modelu wykonało działające na terenie kompleksu centrum Renault Technology Americas (RTA), jedno z siedmiu centrów technicznych Grupy na świecie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nad adaptacją Kwida pracowali również specjaliści z Renault Design America Latina (RDLA), jednego z pięciu strategicznych centrów projektowych Renault z siedzibą w São Paulo. Oba zespoły pracowały nad designem nadwozia i wnętrza auta.

Inauguracja kompleksu im. Ayrtona Senny odbyła się w 1998 roku, w rok po utworzeniu Renault do Brasil, brazylijskiej spółki zależnej Grupy Renault.

Na terenie kompleksu w Kurytybie zlokalizowane są trzy zakłady Renault:
• zakład produkcyjny samochodów osobowych (nadwozia i montaż);
• fabryka silników – Mecanica Mercosul – uruchomiona w 1999 roku;
• zakład produkcyjny lekkich samochodów dostawczych, uruchomiony w 2000 roku i eksploatowany wspólnie z Nissanem w ramach Aliansu.

Działalność kompleksu w Kurytybie obejmuje tłoczenie blach, montaż karoserii, lakierowanie i montaż samochodów przed ich dystrybucją w sieci Renault. Na dwóch liniach produkcyjnych kompleksu produkowane są głównie następujące modele: Logan, Sandero, Duster, Duster Oroch i Master.