RENAULT TRUCKS: D WIDE Z.E WYPOSAŻONY W PANELE SŁONECZNE

Mocno zaangażowana w zrównoważony transport firma Rhyner Logistik, nabyła Renault Trucks D Wide Z.E., który będzie zaopatrywał sieć supermarketów Denner.

Szwajcarski przewoźnik zamontował również panele słoneczne na zabudowie swojego pojazdu elektrycznego, aby zapewnić źródło zasilania agregatowi chłodniczemu.


Zobacz także:

ECO

UŻYTKOWE


 

W pełni elektryczny, 26-tonowy Renault Trucks D Wide Z.E. dołączył do floty stu pojazdów ciężarowych należącej do szwajcarskiego przewoźnika. Obecnie zaopatruje supermarkety Denner w Zurychu i na jego przedmieściach.

Rhyner Logistik zdecydował się na montaż paneli słonecznych na zabudowie. Ten system jest szczególnie odpowiedni do transportu w kontrolowanej temperaturze, ponieważ to właśnie wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka – a zatem słońce mocno operuje – chłodzenie jest najbardziej potrzebne.

Firma jest przekonana, że mobilność elektryczna jest najskuteczniejszym sposobem osiągnięcia neutralności węglowej, dlatego kupiła również stację szybkiego ładowania. Aby zoptymalizować procesy logistyczne, ciężarówka jest ładowana w bazie podczas operacji załadunku. Pojazd na co dzień porusza się w środowisku miejskim, które wymaga częstego hamowania. Odzysk energii prowadzi również do oszczędności od 20 do 30 proc., co przekłada się na zyskanie dodatkowych kilometrów zasięgu.