RENAULT: TWIZY, ESPACE, KOLEOS I TRAFIC W ALPE D’HUEZ

R 1_Huez-20130117

Po raz szósty z rzędu Renault wystąpiło jako Oficjalny Partner 16. edycji dorocznego Festiwalu Filmów Komediowych w Alpe d’Huez. Oficjalna flota festiwalowa Renault liczyła 6 Renault Espace, 4 Renault Koleos i 4 Renault Trafic.

Z kolei Renault Grand Scénic podróżował w tym czasie po całym regionie, przewożąc festiwalowe filmy w ramach pomocy stowarzyszeniu „Les Toiles Enchantées”.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W tym roku festiwalowe noce zelektryzowało Renault Twizy, wyposażone z tej okazji w zimowe opony i nowy system szyb zamykających górną część drzwi, dostosowane do trudnych warunków pogodowych.

Aktywna polityka partnerstwa

Renault, od dawna zaangażowany w produkcje kinowe i telewizyjne, po raz kolejny potwierdziło swoją politykę aktywnej współpracy z kinem francuskim, wspierając jednocześnie działanie stowarzyszeń pożytku publicznego.

Festiwal Filmów Komediowych w Alpe d’Huez swoją reputację i sławę zbudował dzięki nagradzanym na nim filmom, które z biegiem lat stają się kinowymi legendami, zdobywając często status kultowych. Wystarczy wymienić tutaj chociażby „Jeszcze dalej niż Północ”.

Renault Grand Scénic wybrane zostało jako auto dla stowarzyszenia „Les Toiles Enchantées”, którego prezesem jest Alain Chabat. Ekipy stowarzyszenia przemierzają drogi regionu Rodan-Alpy i nieodpłatnie organizują przedpremierowe pokazy festiwalowych filmów dla dzieci i młodzieży hospitalizowanych i niepełnosprawnych w ramach „Festiwalu filmów komediowych w szpitalu”.

Twizy zelektryzowało festiwalowe noce

Wielka nowość tegorocznej edycji festiwalu, Renault Twizy, przekształciło się z tej okazji w pojazd odpowiedni do warunków zimowych. Dwa modele Twizy w kolorze różowym i zielonym, wyposażone w zimowe opony i nowy system szyb zamykających górną część drzwi, wniosły świeży, ekologiczny powiew.

R 2_Huez-201301116

Twizy idealnie porusza się po zaśnieżonej nawierzchni dzięki zimowym oponom, dostępnym w sieci salonów marki, zapewniając dynamiczną jazdę przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Jego zwinność i elektryczna moc pozwalają pokonywać krętą, stromą drogę prowadzącą do stacji narciarskiej i jej 21 legendarnych zakrętów.

Aby stawić czoło surowym warunkom panującym w wysokich górach, obie osoby podróżujące Twizy mogą zabezpieczyć się przed niepogodą dzięki nowemu systemowi szyb, zamykających górną część drzwi.

System mocowania umożliwia dostęp do klamki otwierającej drzwi, pozwalając jednocześnie otwierać lub zamykać zabezpieczenia boczne w zależności od temperatury zewnętrznej. Dwa otwory, umiejscowione z przodu i z tyłu zamknięcia, gwarantują przepływ powietrza wystarczający, aby zapobiec zaparowaniu wnętrza.

Szyby można zamontować ręcznie, w czasie krótszym niż 5 minut, i tyle razy, ile jest to konieczne. Składają się one z dwóch części: metalowej, usztywniającej ramy, pozwalającej zamontować je na drzwiach, oraz przezroczystego, elastycznego materiału, przypinanego do ramy, zabezpieczającego kierowcę i pasażera przed niepogodą.

W ramach działań Renault na rzecz jakości przeprowadzono liczne testy w celu zagwarantowania odporności tych elementów na promienie UV, korozję i zimno.

Wyposażenie to, jest dostępne od października, w sieci salonów Renault, na rynku francuskim jego cena wynosi 349 euro brutto.
renault, espace, koleos, twizy, trafic, grand scenic, cena, partner, Festiwal Filmów Komediowych, Alpe d’Huez, stowarzyszenie, Les Toiles Enchantées, opony, zimowe, system, nowy, testy, wyposażenie, salony, elektryczny,