RENAULT: ZNANE AKTORKI TESTOWAŁY HYBRYDY I ELEKTRYKI

Anna Dereszowska i Katarzyna Glinka, ambasadorki marki Renault, uczestniczyły w testach gamy hybryd i samochodów elektrycznych marki.

E-Days odbyły się w Trójmieście. Modele z napędem hybrydowym Clio E-Tech, nowy Captur E-Tech i nowy Megane E-Tech są już dostępne w salonach.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Znane aktorki miały okazję przekonać się, jak te auta sprawdzają się na drogach. Wzięły również udział w spotkaniu z ekspertem Renault Sport Racing, Nicolasem Espessonem. Grupa Renault jest ekspertem w dziedzinie elektromobilności. Szeroka oferta samochodów Renault z napędem w 100 proc. elektrycznym obejmuje nowe ZOE, Kangoo Z.E. oraz Master Z.E.

ZOE to w pełni elektryczny miejski samochód charakteryzujący się zasięgiem do 395 km w cyklu WLTP i możliwością doładowania akumulatora w zaledwie 30 minut do poziomu pozwalającego na przejechanie do 150 km. Elektryczna furgonetka Kangoo Z.E. w trybie dostawczym umożliwia przejechanie od 120 km do 200 km na jednym ładowaniu. Renault Master Z.E. to duży furgon z napędem elektrycznym, który dysponuje najszerszą gamą na rynku.

 

Nową gamę Renault E-Tech Hybrid i plug-in Hybrid tworzą trzy modele: Clio E-E-Tech Hybrid (moc 140 KM), nowy Captur E-E-Tech plug-in Hybrid (160 KM) i Megane E-E-Tech plug-in Hybrid (160 KM). Nowa gama samochodów daje możliwość wyboru technologii napędu dostosowanej do ich potrzeb, a przy tym zapewnia niższą emisję CO2 i niskie zużycie paliwa nawet na długich trasach.

Samochody pozwalają na rozruch na silniku elektrycznym i zapewniają przyjemność z jazdy bez względu na panujące warunki dzięki poszerzonym możliwościom korzystania z napędu elektrycznego m.in. w fazie przyspieszenia.

Auta cechuje również sprawność energetyczna dzięki wielotrybowej skrzyni biegów Multi- mode (MMT), skutecznemu odzyskiwaniu energii hamowania i mocnemu akumulatorowi. Najnowsze rozwiązania są wynikiem wykorzystania wiedzy i doświadczenia zdobytego w Formule 1 i segmencie samochodów elektrycznych.

Fot.: Renault (Dominik Kalamus)