RENAULT: ZOE I FLUENCE Z.E. DLA UGAP WE FRANCJI

Renault_32720_1_6

Renault uzyskało zlecenia na dostarczenie czteroosobowych samochodów elektrycznych i kompaktowych sedanów elektrycznych w dodatkowym przetargu ogłoszonym przez Francuską Centralę Zamówień Publicznych (Union des Groupements d’Achats Publics, UGAP).

Zamówienia na 2000 Renault ZOE i 100 Renault Fluence Z.E będą realizowane w ciągu trzech lat. UGAP, dzięki Renault ZOE i Renault Fluence Z.E., dysponuje szeroką nowoczesną ofertą pojazdów elektrycznych.


Zobacz także:
EKO


W ciągu następnych trzech lat Renault dostarczy łącznie ponad 17 000 pojazdów elektrycznych dla UGAP w ramach zamówienia publicznego oraz dla grupy 20 dużych przedsiębiorstw w ramach pierwszego przetargu, na podstawie którego już dostarczanych jest ponad 15 000 samochodów Kangoo Z.E.

Renault ZOE zapoczątkował nową erę mobilności elektrycznej dostępnej dla wszystkich. Wprowadzony na rynek we Francji pod koniec 2012 r. w cenie od 13 700 euro brutto (odliczona zachęta podatkowa, dzierżawa akumulatora od 79 euro brutto za miesiąc przy 12 500 km rocznie przez 3 lata) Renault ZOE zostanie zaprezentowany w punktach handlowych we Francji od marca 2013 r., a w następnych miesiącach w kolejnych krajach europejskich.

Renault ZOE jest równocześnie pierwszym szeroko dostępnym samochodem elektrycznym homologowanym do 210 km autonomii (NEDC ). W rzeczywistych warunkach jazdy ZOE pozwala na przejechanie między około 100 a 150 km, w zależności od trybu jazdy i warunków pogodowych. Takie wyniki możliwe są dzięki systemowi „Range OptimiZEr”, który montowany jest w wersjach podstawowych i który pozwala zwiększyć zasięg pojazdu o prawie 25 proc. dzięki 3 innowacjom technicznym: hamowaniu rekuperacyjnemu nowej generacji, pompie ciepła, i ogumieniu Michelin EnergyTM E-V.