RSMP 2013: LOTOS SPONSOREM CYKLU I ZESPOŁU

kajetanowicz 1_baran

Grupa Lotos zaprezentowała dziś nowy zespół rajdowy – Lotos Rally Team, którego barw w sezonie 2013 bronić będą wielokrotni mistrzowie Polski: Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem oraz startujący w Mistrzostwach Świata WRC Michał Kościuszko z Maćkiem Szczepaniakiem.

Przedstawieniu drużyn towarzyszyła prezentacja samochodów rajdowych. Podczas konferencji prasowej poświęconej prezentacji załóg, podpisano również umowę przez Grupę Lotos i Polski Związek Motorowy, dotyczącą tytularnego sponsoringu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013 oraz 70. Rajdu Polski.


Zobacz także:
RAJDY


– Odczuwam ogromną satysfakcję, że nasi ambasadorowie – kierowcy najwyższej próby, dzięki niezwykle ciężkiej pracy swoich zespołów i wsparciu Grupy Lotos odnoszą kolejne sukcesy. Sporty motorowe to emocje i maksymalne przeżycia, a marka Lotos to pewność i najwyższa jakość. Taki mistrzowski team rajdowo – biznesowy ma wszelkie predyspozycje do tego, aby sięgać po najwyższe trofea – powiedział Maciej Szozda, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu Grupy Lotos S.A.

Oba zespoły wchodzące w skład Lotos Rally Team są wspierane przez Grupę Lotos od wielu lat i mają na swych kontach imponujący sportowy dorobek.

Kajetan Kajetanowicz od 2010 roku z marką paliw Lotos Dynamic, trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Ubiegłoroczne sukcesy Kajetanowicza i Barana oraz rekordy, które bili w rajdowym świecie, przekroczyły wszelkie oczekiwania – zarówno ich samych, wspierających zespół partnerów, jak i kibiców, którzy od lat wierzą w swoich ulubionych zawodników.

– Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia, a paliwem jest dla mnie każdy odcinek specjalny pokonany na maksimum możliwości moich i samochodu. Zapewniam, że wraz z Jarkiem i całym zespołem Loroa Rally Team mamy mnóstwo motywacji, wynikającej z pasji, zatem emocji nie zabraknie nam podczas żadnego rajdu. Dzięki naszym partnerom, a zwłaszcza wsparciu Grupy Lotos, możemy zdobywać kolejne doświadczenia, zarówno w Polsce, jak i w rajdach zagranicznych. Rozwój, nieustanna edukacja i zaufanie, jakim od lat darzą nas partnerzy oraz kibice, pozwalają nam odczuwać przyjemność z wykonywanej pracy – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Wielokrotni zdobywcy najważniejszych w kraju tytułów staną do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski już za kilka tygodni w Rajdzie Świdnickim.

Kościuszko 1_Szczepaniak

Michał Kościuszko, który przez ostatnie trzy lata reprezentował z Maćkiem Szczepaniakiem barwy Lotos Dynamic Rally Team na trasach Mistrzostw Świata, jest dwukrotnym wicemistrzem globu w klasyfikacji PWRC 2011 i JWRC w sezonie 2009.

– Rok 2013 jest rokiem przełomowym dla polskiego motorsportu. Po raz pierwszy w historii polski zespół dołączył do elitarnego grona WRC. Jestem dumny, reprezentując Lotos Rally Team w najwyższej kategorii rajdów samochodowych. Mam nadzieję, że wspólnie z Grupą stworzymy historię, która na stałe zapisze się w pamięci kibiców w Polsce i na świecie – powiedział Michał Kościuszko.

Grupa Lotos, będąc w tym sezonie strategicznym partnerem Michała Kościuszko, została pierwszą polską firmą, która weszła do światowego sportu motorowego. Duet Kościuszko – Szczepaniak wystartuje we wszystkich 13 rundach Mistrzostw Świata rozgrywanych na 4 kontynentach. W dwóch rozegranych do tej pory rajdach team zdobył 12 punktów w kategorii Producentów, a Michał i Maciek, zajmując 10. miejsce w Rajdzie Monte Carlo, mają na swoim koncie 1 punkt. Do rozegrania pozostało 11 rajdów w tym Rajd Meksyku i Australii, a także 9 eliminacji na kontynencie europejskim.

Grupa Lotos wspiera również młodych adeptów sportów kartingowych. Marcel Grudziński i Jakub Wojcieszenko to młodzi obiecujący zawodnicy teamu ST Racing Maranello Polska. Marcel ponad 20 razy stawał na najwyższym miejscu podium kilku kategorii sportów kartingowych. Sukcesy odnosi nie tylko w kraju, gdzie kilkukrotnie zdobywał Puchar Polski, ale również w Europie – jest finalistą Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata we Włoszech. Marcel wraz z Kubą – swoim młodszym kolegą i nie mniej obiecującym zawodnikiem – jest członkiem klubu kartingowego Bałtyk z Gdyni.

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarkiem Baranem w nowym zespole Lotos Rally Team pojadą w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski samochodem Subaru Impreza. Sezon RSMP w 2013 roku składa się z 7 rund, z czego jedna odbędzie się poza granicami Polski. Ich starty wspierać będą strategiczny partner zespołu Grupa Lotos, a także Lotos Paliwa – producent paliw Lotos Dynamic – oraz Driving Experience i CUBE.ITG.

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak wystartują w samochodzie Mini WRC w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata WRC. Sezon 2013 obejmuje starty we wszystkich 13 rundach w królewskiej kategorii. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są Grupa Lotos z marką paliw Lotos Dynamic i marką olejów silnikowych Lotos oraz marka Red Bull.

Więcej na stronie: www.lotosrallyteam.pl.

Fot.: zespoły