RUSZA CYKL AB CUP I FEDERAL BMW – CHALLENGE

Cy 1

Automobilklub Bydgoski informuje, że już w pierwszą sobotę kwietnia rusza nowy sezon cyklu Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i pod nową nazwą – cykl FEDERAL BMW-Challenge.

Wraz ze sponsorami www.racingtires.pl oraz www.rallyshop.pl, organizator zaprasza wszystkich fanów motorsportu, zarówno kierowców jak i kibiców, do wzięcia udziału w I rundzie, która zostanie zorganizowana 5 kwietnia w Bednarach na terenie ośrodka Sobiesław Zasada Centrum.


Zobacz także:
SPORT
AB CUP I FEDERAL BMW – CHALLENGE


Już teraz lista zgłoszeń liczy prawie 80 zawodników.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej: archiwum.motoresults.pl, warto także poznać Regulamin uzupełniający.

Cy 2

I termin zgłoszeń (wpisowe 250 zł) upływa 3 kwietnia o godz. 24:00, drugi termin (280 zł) – w dniu imprezy. Wpisowe płatne będzie w biurze zawodów.

Lista zgłoszeń dostępna jest tutaj.

Harmonogram zawodów:
* 8.00 – 9.30: przyjmowanie zgłoszeń ;
* 8.30 – 9.45: odcinek testowo- treningowy;
* 10.00: odprawa z uczestnikami;
* 10.20: przejazd zapoznawczy i start pierwszego zawodnika do I próby;
* ok.19.00: zakończenie imprezy.

Cy 3

Ok. 30 minut po przyjeździe na metę ostatniego uczestnika nastąpi ogłoszenie wyników prowizorycznych, a po dalszych 15 minutach wręczenie nagród honorowych.

W zawodach mogą wziąć udział kierowcy posiadający prawo jazdy, samochód z ważnymi badaniami technicznymi oraz ubezpieczeniem OC. Samochody muszą być wyposażone w klatkę bezpieczeństwa (w przypadku cyklu AB CUP dopuszcza się tzw. roll bar – półklatkę), min. 4 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz sztywny fotel. Do rywalizacji w cyklu FEERAL BMW- CHALLENGE dopuszczone są samochody spełniające wymagania regulaminu technicznego (dostępny jest na stronie www.bmw-challenge.pl). Oficjalnym dostawcą opon do cyklu jest firma RacingTires.pl.

Cy 4

Więcej informacji na fan page’u: https://www.facebook.com/abcupbmwchallenge oraz na stronach cyklu: www.abcup.com.pl i www.bmw-challenge.pl.

Portal NewsAuto.pl jest patronem medialnym cyklu.

Informacja i zdjęcia: Agnieszka Kujawa

Cy 5