RUSZYŁY ZAPISY DO MISTRZOSTW POLSKI MECHANIKÓW

Rozpoczęły się zapisy do 9. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – największego w Polsce konkursu dla młodych i zawodowych serwisantów.

Ambasadorem zawodów, organizowanych przy wsparciu producenta olejów Mobil, jest Grzegorz Duda – gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Bezpłatna rejestracja jest prowadzona na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl.

Uczestnicy IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników staną do rywalizacji w kategoriach Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik oraz Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Jeszcze w styczniu wszyscy otrzymają link do Akademii Młodego Mechanika, która pomoże w przygotowaniach do eliminacji.

– Udostępnimy materiały edukacyjne oraz testy sprawdzające z różnych zagadnień motoryzacyjnych, które pomogą w przygotowaniach do konkursu. Edukację w Akademii Młodego Mechanika będą wspierać specjaliści znanych marek, m.in. Mobil 1, Ferdinand Bilstein, Filtron, Kramp, John Deere, oraz Akademia Praktycznych Umiejętności – mówi Adrian Dekowski z Fundacji Cooperatio.

W tym roku uczestnicy Mistrzostw po raz pierwszy będą rywalizować o tzw. zieloną kartę, gwarantującą udział w finale bez względu na wynik testu eliminacyjnego. Taka możliwość pojawi się w ramach „Akcji Filtracja”, prowadzonej przez markę Filtron, partnera Mistrzostw. Zielona karta trafi do zespołu uczniowskiego, który zdobędzie najwięcej punktów z pytań dodatkowych.

Dobre przygotowanie do testu eliminacyjnego jest kluczowe, bo finały podczas targów Poznań Motor Show są zarezerwowane dla wąskiej grupy uczestników. Czego zatem mogą spodziewać się mechanicy w tym roku?

– Wśród tematów na pewno nie zabraknie elektromobilności, która jest hasłem przewodnim targów Poznań Motor Show 2020. Ten trend dotyczy bez wyjątku każdego uczestnika rynku motoryzacyjnego, również producentów olejów i smarów, takich jak ExxonMobil. W ramach IX edycji Mistrzostw nasi specjaliści przygotują zadania dotyczące budowy, serwisowania i smarowania silników – mówi Pietro Ghinelli z ExxonMobil.

Ubiegłoroczne Mistrzostwa Mechaników przeszły do historii z rekordem frekwencji. Kategoria Młody Mechanik zgromadziła 893 dwuosobowe zespoły uczniowskie. Laureatem wśród zawodowców został Jacek Bagiński z Kołobrzegu, a najlepszymi wśród młodych byli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu (Młody Mechanik) oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach (Młody Mechanik Maszyn Rolniczych).

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio.