SAAB: ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE W WARSZAWIE

Otrzymaliśmy apel z polskiego przedstawicielstwa firmy Saab. Dotyczy ono zaproszenia na spotkanie sympatyków marki, które odbędzie się w najbliższa sobotę, 14 stycznia o godzinie 12.00 w Warszawie. Oto tekst:

Drodzy Przyjaciele Saaba,

Jak zapewne już wiecie z doniesień medialnych, Zarząd firmy Saab Automobile, działając zgodnie z prawem szwedzkim, został zmuszony do złożenia wniosku o upadłość spółki.

Stało się tak, mimo iż od kilku miesięcy prowadzone były bardzo obiecujące negocjacje z inwestorami chcącymi zapewnić firmie stabilność finansową oraz kontynuować rozwój marki Saab poprzez wprowadzanie na rynek nowych modeli samochodów. Niestety, poprzedni właściciel marki – wciąż pozostający znaczącym dostawcą części oraz właścicielem praw intelektualnych do wykorzystywanych w Saabie technologii – nie wyraził zgody na przeprowadzenie transakcji sprzedaży. Sytuacja ta zmusiła Zarząd Saaba do złożenia wniosku o upadłość.

Oznacza to, iż w najbliższym czasie samochody marki Saab nie będą produkowane. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż zgodnie ze szwedzkim prawem wciąż istnieje możliwość przejęcia likwidowanej firmy oraz wznowienia produkcji. Co ważniejsze, kilka poważnych podmiotów zgłosiło już chęć zakupu Saaba. Zatem wierzymy, że nasza marka przetrwa ten kryzys.

Co niezwykłe, Saab wiele już zawdzięcza wyjątkowej determinacji międzynarodowej społeczności tysięcy miłośników – właścicieli Saabów, którzy na całym świecie, również w Polsce, w styczniu 2012 roku organizują specjalne konwoje i akcje poparcia pod hasłem „We are many, we are Saab”. Niespotykana solidarność oraz presja osób związanych z marką już raz, dwa lata temu sprawiła, że poprzedni właściciel marki, General Motors, wycofał się z realizacji strategii likwidacji Saaba i zdecydował się na jego sprzedaż firmie Spyker Cars. W 2010 roku Saab Klub Polska zorganizował trzeci co do liczebności „Save Saab Convoy”!

Teraz, ponownie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 14 stycznia 2012 roku (sobota), od godz. 12:00 do godz. 15:00, w Warszawie, na terenie parkingu Cargo LS Airport Services S.A., ul. Wirażowa 35.

Chcemy zademonstrować nasz szacunek wobec Saaba i podziękować wszystkim pracownikom Saab Automobile AB za ich niezwykłą postawę w tych trudnych okolicznościach. Gromadząc się spontanicznie w licznym gronie, pokazujemy, że marka żyje, bo Saab to my. Przesyłamy jednocześnie pozytywny sygnał do inwestorów, którzy są bardzo poważnie zainteresowani kontynuacją produkcji i rozwojem marki. Saab zasługuje na jeszcze jedną szansę!

Dla użytkownika samochodu marki Saab najważniejszą jednak kwestią jest odpowiedź na pytanie, czy i jaki wpływ powyższa sytuacja będzie miała na obsługę serwisową oraz realizację napraw gwarancyjnych. Chcemy zapewnić, iż wszelkie naprawy gwarancyjne wykonywane w samochodach kupionych w autoryzowanych salonach sprzedaży Saaba na terenie Polski będą przez nas honorowane na dotychczasowych zasadach, aż do momentu wygaśnięcia gwarancji.

Chcemy również podkreślić, iż w wyniku podziału Saaba na kilka firm powstała mi.n. spółka Saab Automobile AB (zajmująca się produkcją samochodów) oraz Saab Parts AB (zajmująca się dostawami części zamiennych oraz akcesoriów). Saab Parts AB nie jest objęta wnioskiem o upadłość, a tym samym prowadzi regularną działalność biznesową polegającą na dostawach części zamiennych i akcesoriów do sieci serwisowej Saab. Dostawy części odbywają się zatem w sposób niezakłócony. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Autoryzowanym Serwisem Saab.

Z poważaniem, Saab Polska