SEAT: IBIZA I ARONA W SPECJALNEJ EDYCJI MARINA PACK

SEAT kontynuuje współpracę z SEAQUAL INITIATIVE, aby napędzać zrównoważony rozwój, jednocześnie chroniąc zasoby naturalne Morza Śródziemnego.

Marka SEAT kontynuuje swoją współpracę z SEAQUAL INITIATIVE, aby wspierać rozwój nowatorskich rozwiązań oraz działać na rzecz ochrony zasobów naturalnych, szczególnie w obszarze Morza Śródziemnego. Jednocześnie hiszpański producent rozpoczyna nową współpracę z firmą Autoneum, stając się pierwszą marką w branży, wykorzystującą materiały z recyklingu LABEL blue by BORGERS, które pomogą w wydobyciu z dna oceanów ponad 2 milionów plastikowych butelek rocznie.


Zobacz także:

SKODA: ARKTYCZNE TESTY NOWEJ GENERACJI MODELI KODIAQ I SUPERB
 

ROZMAITOŚCI


Efektem tej współpracy jest powstanie specjalnej edycji modeli SEAT Ibiza i Arona – Marina Pack. Samochody te będą wyposażone w obicia siedzeń, stworzone z materiałów SEAQUAL YARN. Dodatkowo wszystkie podłogi i wykładziny modeli Ibiza i Arona powstaną z materiału LABEL blue by BORGERS pochodzącego z recyklingu.

Marka SEAT od lat zaangażowana jest w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Projekty takie jak wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu nie tylko pomagają firmie w osiągnięciu tych celów, ale także przyczyniają się do ciągłego oczyszczania mórz, rzek i oceanów. Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc w oczyszczaniu Morza Śródziemnego, które jest nam niezwykle bliskie – wyjaśnia dr Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju w SEAT i CUPRA.

SEAQUAL INITIATIVE i LABEL blue by BORGERS współpracują z organizacjami pozarządowymi, rybakami, władzami i społecznościami lokalnymi, aby pomóc w oczyszczaniu mórz i oceanów. Śmieci morskie zanieczyszczające plaże, dno oceanu i mórz oraz wody powierzchniowe są zbierane w ramach programów sprzątania tych terenów. Powstałe z recyklingu tworzywo wykorzystywane jest do produkcji materiału SEAQUAL YARN na obicia siedzeń samochodów hiszpańskiej marki, a poliestrowe włókna LABEL blue by BORGERS użyte zostaną do pokrycia podłóg oraz tworzenia wykładzin w samochodach marki SEAT.

Produkcja specjalnej edycji modeli SEAT Ibiza i Arona Marina Pack rozpocznie się w czerwcu 2023 roku.