SEAT KRÓLEM MODY W LIZBONIE

Moda Lisboa, ze swoją 20-letnią już tradycją jest dziś ważnym przystankiem na drodze sezonowego maratonu po „tygodniach mody”. To barwne i teatralne spotkanie wielkich Świata mody. Odbywa się ono w Patio da Galé, dzielnicy Terreiro do Paço. Tam właśnie przybył multikulturowy tłum dziennikarzy, fotografów, bloggerów, pisarzy, celebrytów i fashionistów.

W tym roku na wybiegach swoje pomysły pokazali m.in.: Alexandra Moura, Pedro Pedro, Maria Gambina, Ricardo Andrez, Lidija Kolovrat, White Tent, Nuno Baltazar, Katty Xiomara, Miguel Vieira, Nuno Gama, Dino Alves czy Ana Salazar i Polak – Dawid Tomaszewski.

Pokaz naszego rodaka był wielkim przebojem tygodnia mody. Już po chwili od wejścia pierwszych modelek publiczność wyraziła swój zachwyt głośnymi oklaskami. Tomaszewski przygotował show na światowym poziomie i w zupełnie odmiennej stylistyce niż jego portugalscy koledzy po fachu. Poczynając od lekko niepokojącej, urzekającej i bardzo nastrojowej muzyki, poprzez misterne fryzury modelek, kończąc na bardzo kobiecych, zwiewnych i subtelnych kreacjach. Jak powiedział już za kulisami projektant: „To jest zaledwie szósta kolekcja, dopiero się rozkręcam.”

Marka Seat aktywnie promuje się w świecie mody, muzyki i sportu. Jako sponsor Ligi Europejskiej gości na ekranach milionów widzów w całej Europie. Shakira od lat kojarzona jest z hiszpańskimi samochodami. Teraz podobnie jak inne marki, Seat przebojem wdziera się na pokazy mody.

Kolejne pokazy w Lizbonie: kolekcja jesień-zima 2012 – już w marcu przyszłego roku…