SEAT: PRODUKCJA NOWEJ SKRZYNI BIEGÓW DLA GRUPY VW

seat-skrzynie1

Rozpoczęła się produkcja nowej sześciostopniowej skrzyni biegów o nazwie MQ281. Wytwarzana jest ona w Seat Componentes, jednym z trzech centrów produkcyjnych hiszpańskiej marki.

Będzie ona dostarczana do samochodów marek wchodzących w skład koncernu Grupy Volkswagen, takich jak Seat, Volkswagen, Audi i Škoda.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

W skali roku, zakład planuje dostarczać ich na rynek około 450 000 sztuk. Powierzenie produkcji skrzyni biegów MQ281 fabryce Seat Componentes jest potwierdzeniem znaczenia projektów przygotowanych w ostatnich latach przez centrum dla całej Grupy Volkswagen.

seat-skrzynie2

Zakład w El Prat de Llobregat w pobliżu lotniska w Barcelonie wyróżnia się dużą liczbą systemów produkcyjnych. To tam z pomocą specjalistycznych urządzeń do odlewania, obróbki, montażu i testowania wyrabiane są wszystkie potrzebne aluminiowe części, koła zębate i wały. W 2018 roku zakład wyprodukował blisko 700 000 skrzyń biegów modelu MQ200, z których aż 56 proc. trafiło na eksport.

– SEAT Componentes jest kluczowym zakładem dla naszej firmy, a także dla całego koncernu Volkswagena. Dzięki wyprodukowaniu tej skrzyni biegów będziemy w stanie podnieść skalę produkcji do 3 500 sztuk dziennie, co pozwoli nam utrzymać pozycję wiodącego zakładu pod względem wydajności, sprawności i jakości – mówi Christian Vollmer, Wiceprezes Seata ds. produkcji i logistyki.

Seat Componentes to ponad 1 000 pracowników i 155 000 metrów kwadratowych powierzchni. Jest jednym z dziewięciu zakładów zajmujących się produkcją skrzyń biegów dla Grupy Volkswagen. Poza nim pracownie Grupy ulokowane są w tak różnych zakątkach świata, jak Kassel (Niemcy), Vrchlabi i Mladá Boleslav (Czechy), Córdoba (Argentyna) oraz Anting, Dalian, Tianjin i Changchun (Chiny).

seat-skrzynie3

Dzięki nowo zoptymalizowanym liniom produkcyjnym zakład osiągnął maksymalną zdolność produkcyjną, umożliwiającą wytworzenie 3 500 przekładni dziennie – to o 300 więcej niż przed rozpoczęciem produkcji MQ281. Oprócz nowej skrzyni biegów SEAT Componentes tworzy również przekładnię MQ200. Łącznie, maksymalna roczna produkcja wynosi obecnie 800 000 skrzyń biegów.

Utworzona w 1979 roku fabryka była wielokrotnie wyróżniana za wydajność i wysoką jakość procesów produkcyjnych. W latach 2010–13 przeprowadzono w nim proces reorganizacji produkcji w celu zwiększenia wydajności, sprawności i jakości. W 2016 roku fabryka została wyróżniona nagrodą Industrial Excellence Award za doskonałość i skuteczność strategii lean management.