SEAT: PRZEDSTAWIA SIĘ ELEKTRYCZNY MII ELECTRIC (DANE TECHNICZNE)

SEAT-Mii-Electric1

SEAT przedstawił swój pierwszy w pełni elektryczny samochód – Mii electric. To kolejny krok w realizacji ofensywy marki dla ochrony środowiska.

W jej ramach już niebawem hiszpańska marka zaprezentuje kolejne modele korzystające z ekologicznych rozwiązań.


Zobacz relacje:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

W Polsce Mii electric pojawi się w 2020 roku.

Nowy, elektryczny Mii electric łączy w sobie komfort i dynamikę. Samochód przyciąga uwagę eleganckim designem, zaawansowanym układem napędowym i nowoczesnym systemem Connectivity.

– Rynek się zmienia, a elektro- mobilność rozwija się w szybkim tempie. Udział pojazdów elektrycznych w europejskim rynku wzrósł w ciągu pierwszych 4 miesięcy 2019 roku o 46 proc. W porę wzbogaciliśmy naszą ofertę o elektrycznego Mii electric, który dopiero rozpoczyna naszą zasilaną prądem podróż. Oczekujemy, że przystępna cena i niskie koszty utrzymania naszego Mii electric zachęcą wielu zmotoryzowanych do wyboru tego ekologicznego środka transportu – mówi Luca de Meo, Prezes SEAT-a.

SEAT-Mii-Electric2

Design i technologia

Elektryczny pojazd SEAT-a wyróżniają kompaktowe wymiary, które zapewniają doskonałą zwrotność w czasie jazdy i łatwość w parkowaniu. W porównaniu do spalinowej wersji karoseria elektrycznego Mii została subtelnie odświeżona o akcenty podkreślające nowy napęd. Samochód będzie dostępny w pięciu kolorach: Deep Black, Candy White, Tornado Red, Costa Blue i Tungsten Silver.

Wnętrze Mii electric wyróżnia się nastrojowym oświetleniem przestrzeni pojazdu oraz skórzaną kierownicą i podgrzewanymi fotelami, utrzymanymi w sportowym duchu. Pojazd został ponadto wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa Lane Assist, który ostrzega kierowcę przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, a także jest w stanie samodzielnie, przez ograniczony czas, korygować tor jazdy.

Silnik elektryczny Mii zapewnia moc 61 kW (83 KM) i osiąga moment obrotowy 212 Nm. Oznacza to, że ten pięciodrzwiowy samochód miejski może rozpędzić się do 50 km/h w zaledwie 3,9 sekundy. Z kolei litowo- jonowy akumulator o pojemności 36,8 kWh po jednym ładowaniu zapewnia zasięg do 260 km (WLTP).

SEAT-Mii-Electric3

Elektryczny samochód będzie posiadał również system Seat Connect, umożliwiający zdalne zarządzanie pojazdem. Z poziomu aplikacji na smartfona, kierowca może sprawdzić dane dotyczące jazdy, miejsce zaparkowania oraz stan pojazdu. Oprócz tego aplikacja pozwala na kontrolowanie blokady drzwi i działania świateł, a także zapewnia dostęp do zdalnego sterowania klimatyzacją.

Elektryczny przodek

Mii electric to najnowsza, ale nie pierwsza odsłona elektrycznego ducha marki. W 1992 roku hiszpańska producent wyprodukował napędzanego prądem Toledo, które służyło personelowi i sportowcom biorącym udział w XXV igrzyskach olimpijskich w Barcelonie. Pojazd ten mógł pochwalić się zaskakującym jak na tamte czasy zasięgiem 64 km, zapewnianym przez półtonowy akumulator, który ładowano przy użyciu zasilacza prądu przemiennego o mocy 2 kW.

Niedawno SEAT wystartował z pilotażowym projektem, w ramach którego 5 prototypów Mii electric pojawiło się na ulicach Barcelony. Pojazdy udostępniono pracownikom SEAT Metropolis:Lab Barcelona i Pier 01 Barcelona Tech City w ramach usługi carsharingu. Projekt nie tylko ułatwił testującym poruszanie się po mieście, ale przede wszystkim umożliwił poznanie zalet elektrycznego pojazdu w mieście.

SEAT-Mii-Electric4

SEAT Mii electric będzie produkowany w Bratysławie od IV kwartału 2019 roku. W Polsce samochód będzie można zamówić w 2020 roku.

Dane techniczne i osiągi
– moc: 61 kW (83 KM);
– maks. moment obrotowy: 212 Nm;
– bateria: litowo- jonowa;
– pojemność 36,8 kWh;
– czas ładowania przy 7,2 kW do 80 proc., ~ 4 godziny;
– czas ładowania przy 40 kW DC do 80 proc., 1 godzina;
– zasięg: 260 km (WLTP);
– przyspieszenie: 0-50 km/h w 3,9 sekundy;
– prędkość maksymalna: 130 km/h;
– wymiary: długość – 3 557 mm, szerokość – 1 645 mm, wysokość – 1 478 mm, rozstaw osi – 2 420 mm;
– pojemność bagażnika: 251 litrów (do 923 litrów przy złożonych tylnych siedzeniach).