SEAT ZACZYNA BUDOWĘ OŚRODKA TEST CENTER ENERGY

SEAT zapowiedział, że w drugim kwartale 2021 roku nastąpi otwarcie bardzo nowoczesnego laboratorium o mocy testowej 1,3 MW.

W przestrzeni Test Center Energy będzie można pracować nad systemami zasilania pojazdów elektrycznych i hybrydowych.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Inwestycja o wartości ponad 7 milionów euro to kolejny krok w kierunku rozwoju autorskiej strategii elektromobilności marki. To jedno z najważniejszych założeń strategicznych producenta.

Test Center Energy ma powstać przy fabryce SEAT-a w Martorell. W nowoczesnym laboratorium akumulatorów będzie można opracować, a także przetestować różne systemy zasilania pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Budowa Test Center Energy jest ujęta w ogłoszonym niedawno przez spółkę planie inwestycyjnym o łącznej wartości 5 mld euro. Pojazdy, ogniwa i akumulatory będzie można testować w laboratorium o łącznej mocy testowej 1,3 MW, Powierzchnia laboratorium ma mieć około 1500 m2, a jego budowa ma zakończyć się już w kwietniu 2021 r. W budynku znajdą się przestrzenie testowe ogniw baterii litowo- jonowych, akumulatorów średniego i wysokiego napięcia.

Ale także systemów ładowania stosowanych w pojazdach elektrycznych różnego typu. W planach kompleksu znalazły się także specjalne komory klimatyczne o mocy testowej 200 kW, odtwarzające warunki atmosferyczne, w których może znaleźć się auto. To tam będą odbywać się testy akumulatorów oraz systemów modułowych. Powstanie także zaawansowane technologicznie laboratorium do projektowania i produkcji prototypów nowoczesnych akumulatorów oraz budowania interfejsów systemów testowania.

Ponadto, SEAT planuje otwarcie specjalistycznego warsztatu, w którym docelowo można będzie przeprowadzać testy na aż sześciu pojazdach elektrycznych jednocześnie. W przestrzeni tej będzie można sprawdzić efektywność energetyczną, bezpieczeństwo systemów oraz stopień integralności funkcji. W przeprowadzeniu testów pomoże także system inteligentnego rozpoznawania i przetwarzania obrazów.

Test Center Energy dołączy do istniejącego już od 2010 roku laboratorium akumulatorów niskiego, średniego i wysokiego napięcia. Dziesięć lat krajowych, a także międzynarodowych badań i projektów umożliwiło stworzenie projektu, nowoczesnego obiektu, który będzie mieć wpływ na przyszłość elektromobilności.

W 2020 i 2021 roku SEAT i CUPRA wprowadzą na rynek pięć nowych modeli całkowicie elektrycznych lub z napędem hybrydowym. Nowy Leon, który poszerzył ofertę zarówno SEAT-a, jak i CUPRY, będzie dostępny z napędem hybrydowym. Podobnie CUPRA Formentor. Do wymienionych aut hybrydowych dołączy również SEAT Tarraco w wersji PHEV. Do grona całkowicie elektrycznych samochodów dołączy także CUPRA el-Born.

Nowe Test Center Energy zapewnia firmie własne laboratorium do testowania akumulatorów przyszłości.