SILK WAY RALLY 2018: POLSKA ZAŁOGA NA PODIUM (META)

jedwa-ra1

Trzecie miejsce w klasie zajęli w słynnym rajdzie terenowym Silk Way Rally – czyli Rajdzie Jedwabnego Szlaku – reprezentanci Polski: Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk.

Po 7 dniach rywalizacji na drogach i bezdrożach na trasie z Astrachania do Moskwy załoga zespołu R-SIX Team stanęła na podium na mecie na Placu Czerwonym w stolicy Rosji.


Zobacz także:

SPORT


 

Był to debiut Szustkowskiego i Kazberuka w pojeździe kategorii Side by Side (SxS), zwanej niekiedy UTV albo SSV. Jest to klasa przeznaczona dla lekkich pojazdów terenowych, która w ostatnich kilku latach błyskawicznie zdobywa popularność.

jedwa-ra2

Warto dodać, że Szustkowski i Kazberuk byli jedyną polską załogą na trasie Rajdu Jedwabnego Szlaku, a start w Rosji był dla nich przymiarką przed przyszłorocznym Rajdem Dakar.

– Ostatni odcinek specjalny nie przyniósł istotnych zmian w klasyfikacji i jest to bardzo dobra dla nas wiadomość, bo osiągnęliśmy metę trudnego rajdu na podium! Wykonaliśmy plan z nawiązką, bo w swoim debiucie w zupełnie nowym pojeździe chcieliśmy tylko znaleźć się na mecie, a tymczasem cieszymy się z pięknych medali, które otrzymaliśmy jako nagrody. Po tygodniu w raczej mało wygodnym pojeździe jestem cały obolały, Jarek zresztą też, chociaż się nie przyznaje, ale to nie ma znaczenia. Cieszymy się ogromnie i myślimy już o kolejnych startach i kolejnych przygodach – powiedział Robert Szustkowski.

jedwa-ra3

– Nasz zespół R-Six Team osiągnął kolejny znakomity wynik w tym sezonie. Po styczniowym zwycięstwie w Africa Eco Race zaliczyliśmy dwa udane starty w regatach żeglarskich, a teraz jesteśmy na podium w Moskwie. Można powiedzieć, że R-Six Team rządzi! Przegraliśmy tylko z dwoma znakomitymi rywalami, a pokonaliśmy ubiegłorocznego zwycięzcę tej imprezy, a także drugą załogę w klasyfikacji Dakaru. Mamy zatem powody do wielkiej satysfakcji! – dodał Jarek Kazberuk.