SKODA: AUTOSTRADA A2 BARDZIEJ BEZPIECZNA

SAskoda 1.jpg

Szkoła Auto Škoda wspiera społeczno- edukacyjny program poprawy bezpieczeństwa na autostradach „A2, że bezpiecznie!”. Stanowi on inicjatywę Autostrady Wielkopolskiej, a jego celem jest propagowanie wiedzy na temat zasad bezpiecznej jazdy ze szczególnym uwzględnieniem ruchu na autostradach.

Według danych Komisji Europejskiej liczba zabitych na polskich drogach wynosi aż 14 proc. ogólnej liczby ofiar na drogach Unii Europejskiej.

W ramach programu zostały wyodrębnione 4 sekcje prezentujące najważniejsze czynności przed zimową podróżą autem: Sprawdź warunki atmosferyczne i drogowe, Przygotuj zimowy niezbędnik akcesoriów samochodowych, Zastosuj nową wiedzę i umiejętności z serii filmów przygotowanych we współpracy z instruktorami SAS, Uważaj na pracujące służby autostrady dbające o bezpieczeństwo i właściwe utrzymanie drogi.

Sekcja „Zastosuj” obejmuje serię dziesięciu filmów, dzięki którym kierowcy mają możliwość poznania sposobów wyeliminowania złych nawyków i błędów popełnianych podczas prowadzenia samochodu. W filmach pojawiają się pytania konkursowe, a poprawne odpowiedzi na nie zostaną nagrodzone. Główną nagrodą jest 10 szkoleń „Safe Driving” w szole. Konkurs będzie prowadzony na profilu facebook Autostrady Wielkopolskiej. Treści edukacyjne będą przekazywane także przez media patronackie.

– Zależy nam, aby każdy kierowca otrzymał informacje, jak bezpiecznie, sprawnie, z poszanowaniem innych uczestników ruchu poruszać się po autostradach. Właśnie w tym celu przygotowaliśmy video porady. Mamy nadzieję, że te informacje zaciekawią kierowców oraz uświadomią, jak drobne zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń mogą podnieść bezpieczeństwo i komfort podróżowania – mówi Andrzej Rogoziński, prezes Szkoły Auto Škoda.

Škoda od lat angażuje się w projekty zwiększające bezpieczeństwo na polskich drogach. Akcja będzie prowadzona od 14 stycznia do 24 lutego 2013 roku.

Saskoda 2