SKODA: FABRYCZNA FABIA S2000 NADAL W IRC

W tym roku zespół Škoda Motorsport odniósł największy sukces w całej wieloletniej historii marki. Udział Fabii Super 2000 w Mistrzostwach IRC, przyniósł tytuł mistrza zarówno w kategorii kierowców, jak i producentów.

W 2012 roku Juho Hänninen i Jan Kopecký pozostaną kierowcami jeżdżącymi w barwach Škoda Motorsport. Pierwszym rajdem, w którym team weźmie udział, będzie austriacki Jänner Rally, który zostanie rozegrany w pierwszym tygodniu stycznia.

– Priorytetem Škody w 2012 roku będzie obrona tytułu mistrza, jaki jest w naszym posiadaniu już od dwóch lat z rzędu. Trzech kierowców będzie prowadzić fabrycznie przygotowane Fabie Super 2000, walcząc o punkty w kategorii producentów – Jan Kopecký i Juho Hänninen ze Skoda Motorsport (team fabryczny) oraz Andreas Mikkelsen ze Skoda UK Motorsport – powiedział Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport komentując plany drużyny na rok 2012

2011 rok, w którym Skoda świętuje 110-lecie obecności w motorsporcie, był najbardziej udanym rokiem w całej historii marki. Bez problemów zespół obronił ubiegłoroczny tytuł Mistrza w IRC w kategorii Producentów, trzej kierowcy Fabii Super 2000 zajęli pierwsze trzy miejsca na podium w kategorii Kierowców (1. Mikkelsen, 2. Kopecký, 3. Hänninen), a Juho Hänninen i Mikko Markkula zdobyli dla Škody pierwszy w historii tytuł SWRC.

Skoda Fabia Super 2000 po raz pierwszy wzięła na początku grudnia udział w prestiżowym Wyścigu Mistrzów, rozgrywanym od ponad dwudziestu lat.