SKODA: KOLEJNE TESTY OCTAVII GREEN E LINE

Elektryczne modele marki Škoda zostaną przetestowane przez Ministerstwo Przemysłu i Handlu oraz organizację TÜV SÜD w Czechach. Marka, w celu sprawdzenia możliwości flotowych, podjęła współpracę z kolejnymi partnerami.

Ministerstwo Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej to już drugi po Ministerstwie Środowiska resort, który testuje Octavię Green E Line.

– Jest to kolejny ważny partner, z pozyskania którego jesteśmy dumni. Współpraca z rządem przy opracowaniu mobilności elektrycznej jest niezbędna w celu zapewnienia trwałej akceptacji dla tej alternatywnej technologii napędu – mówi Petr Pečenka, dyrektor Škody w Czechach.

Marka przekazała do testów Octavię Green E Line także TÜV SÜD w Czechach. Jest to organizacja, która zajmuje się certyfikowaniem wielu rozwiązań technicznych, stanowi synonim zasad bezpieczeństwa, a także jest wieloletnim partnerem Producenta.

– Udostępnienie w pełni elektrycznego samochodu dla TÜV SÜD w Czechach poszerzy naszą współpracę. Oczekujemy, że to przedsięwzięcie dostarczy nam ważnych informacji na temat zachowania pojazdu – mówi Petr Kristl, szef Rozwoju Elektryczności Mobilnej w Škodzie.

Octavia Green E Line to samochód o zasięgu ok. 150 km, który przez partnerów będzie używany głównie do przejazdów służbowych. Auto oparte jest na standardowym modelu Octavia Combi. Jego elektryczny silnik oferuje moc 85 kW (115 KM), co przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 12 sek.

Prędkość maksymalna samochodu wynosi 135 km/h, a pełne naładowanie baterii trwa ok. 2,5 godz. Auto nie traci na swojej funkcjonalności, ponieważ może nim wygodnie podróżować 5 osób.

Testy Octavii Green E Line dostarczają cennych informacji służących dalszemu rozwojowi napędu elektrycznego w produkcji masowej, a także oceniają jego przydatność podczas codziennego użytkowania pojazdów.