SKODA: NOWE MUZEUM W MLADA BOLESLAV OTWARTE

Muzeum Škody zostało uroczyście otwarty. Położony w Mladá Boleslav obiekt prezentuje bogatą tradycję marki w zupełnie nowym stylu. Obiekt ilustruje 117 lat historii Producenta, udostępniając 46 samochodów, wiele filmów i dokumentów na powierzchni 1 800 m2 w zabytkowej hali produkcyjnej.

– Skoda to marka, która posiada jedną z bogatszych historii wśród producentów samochodowych na świecie. Cała firma jest z tego bardzo dumna. owe Muzeum jest szczególnym wyrazem tej dumy. W nadchodzących latach przewidujemy wzrost na całym świecie. Kiedy idzie się naprzód, nie można jednak zapominać o przeszłości. Nasze Muzeum i jego historyczna lokalizacja są tego doskonałym przykładem – mówi Winfried Vahland, prezes Škody.

Głównymi tematami przewodnimi Muzeum są „Ewolucja”, „Tradycja” i „Precyzja”. Te trzy aspekty wzbogacają wycieczkę po obiekcie i zaskakują każdego gościa.

Sekcja „Ewolucji” oferuje atrakcyjną podróż przez bogate dzieje marki, pełną prawdziwych samochodów, oryginalnych dokumentów, filmów, animacji i not objaśniających. Znajdziemy tu odpowiedzi na takie pytania jak: Jakie były najważniejsze samochody w historii marki? Kim byli ich projektanci? Które przełomy technologiczne przyczyniły się do wybicia firmy?

W sekcji „Tradycja” odwiedzającym zaprezentowane zostały pojazdy z różnych epok, które pokazują ówczesną tożsamość marki. Państwowe limuzyny, samochody produkowane masowo, auta rajdowe – żadna inna marka nie posiada tak zróżnicowanych produktów jak Škoda.

Trzeci obszar wystawy „Precyzja”, odzwierciedla produkcję i renowację samochodów. Jednym z tematów przewodnich jest rola Mladá Boleslav jako centralnego miejsca wytwarzania pojazdów MARKI. Pokazane tu eksponaty doskonale uzupełniają kolekcję Muzeum.

W Muzeum znajduje się także wyjątkowa sala „Laurin & Klement”, która na powierzchni 930 m2 zapewnia idealną przestrzeń z przeznaczeniem na wystawy specjalne. Innowacyjne rozwiązania, takie jak wielofunkcyjna i chowana scena lub trybuna sprawiają, że jest to bardzo nowoczesne miejsce, zdolne pomieścić aż 600 gości.

Ponadto, znajdująca się na terenie Muzeum Škody restauracja VÁCLAV przyciągnie wielu smakoszy, a specjalna część dla dzieci dostarczy rozrywki najmłodszym. Na zwiedzających czeka także sklep z pamiątkami.