SKODA: WŁASNE CENTRUM DO TESTÓW ZDERZENIOWYCH

Skoda dysponuje już własną infrastrukturą umożliwiającą przeprowadzanie crash testów. TÜV-Süd, międzynarodowa organizacja specjalizująca się w certyfikacji, ekspertyzach technicznych, testach, inspekcjach i szkoleniach, przekazała do tego celu swoje centrum, znajdujące się w czeskim mieście Uhelnice, niedaleko Husí Lhota.

Ta inwestycja to kolejna inicjatywa podjęta przez Skodę, która ma na celu stałą poprawę aktywnego i biernego bezpieczeństwa w oferowanych przez markę samochodach. Nowo nabyty obiekt to idealne miejsce do przeprowadzania dynamicznych testów zderzeniowych, zarówno w pełni zmontowanych samochodów, jak również ich poszczególnych komponentów.

– Regularne przeprowadzanie testów zderzeniowych jest jednym z najważniejszych zadań każdego producenta samochodowego – podkreślił Eckhard Scholz, członek zarządu Skody odpowiedzialny za rozwój technologiczny. Już dziś, gama modelowa naszej marki zapewnia wręcz wzorcowy poziom bezpieczeństwa. Chcemy ten jak najwyższy poziom utrzymać, zwłaszcza w kontekście zapowiadanej na najbliższe lata ofensywy modelowej. Z tych powodów będziemy stale inwestować w Uhelnicach.

Nowo pozyskany ośrodek służący przeprowadzaniu testów zderzeniowych jest dobrze znany marce ŠKODA. Już od lat osiemdziesiątych czeski producent korzysta z tej infrastruktury, testując tu swoje samochody we współpracy z TÜV-Süd (wcześniej funkcjonujący pod nazwą ÚVMV).