SKODA WYRÓŻNIONA W TEŚCIE FLOTOWYM

Grupa Volkswagena zdominowała grono zwycięzców Profesjonalnego Testu Flotowego, badania, w którym menedżerowie zajmujący się zarządzaniem autami w firmach oceniali pojazdy spełniające najsurowsze wymagania przedsiębiorstw.

Na siedem kategorii w sześciu triumf odniósł samochód koncernu z Wolfsburga: Volkswagen, Škoda lub Audi. Miano najlepszej nowości flotowej wywalczyła Kia Optima.

Škoda została uhonorowana aż dwiema nagrodami flotowymi. Pierwszą z nich, jako zwycięzca w segmencie B, otrzymał model Fabia, natomiast drugą, w segmencie D, przyznano Superbowi.

Profesjonalny Test Flotowy składa się z trzech etapów.

Pierwsza część obejmuje nominacje samochodów. Drugą część stanowi test drogowy, wykonywany przez członków Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. Na tym etapie auta oceniane są pod względem atrakcyjności designu, komfortu jazdy, zawieszenia, wielkości i praktyczności przestrzeni bagażowej, działania hamulców itp.

Ostatnia część przewiduje ocenę pojazdów pod kątem kosztów. Zwraca się tutaj uwagę przede wszystkim na detaliczną cenę zakupu, wartość rezydualną, opłaty za przeglądy, części eksploatacyjne czy poziom spalania paliwa. Analizy finansowej pojazdów podejmują się również członkowie SKFS – u.

– Bardzo cieszy nas fakt, że nasze samochody Škoda Fabia i Superb już drugi rok z rzędu zostają wyróżnione tak prestiżową nagrodą. Należy zwrócić uwagę, że posiadały one „godnych konkurentów” w Profesjonalnym Teście Flotowym. Fabia i Superb są prawdziwymi liderami w swoich klasach, spełniają wysokie wymagania fleet managerów zarówno w kwestii walorów praktycznych, jak i kosztów użytkowania. Te nagrody dają nam silną motywację do dostarczania naszym klientom jeszcze lepszych samochodów i rozwiązań pomagających w zarządzaniu flotami z logo marki – powiedział Robert Zajdler, doradca ds. Kluczowych Klientów Škoda Flota.

Na podium w różnych segmentach nie zabrakło przedstawicieli innych marek.

Drugie miejsce w segmencie C wywalczyła Toyota Auris, podobnie jak Lexus GS250 wśród nowości, Citroën DS4 i Peugeot Partner reprezentują w czołówce, auta francuskie, Kia Rio, Hyundai i40 oraz Hyundai i30 to z kolei asy z Korei Południowej. Ford zdobył dwie trzecie lokaty dzięki Fieście i Transitowi Connectowi (Mondeo tuż za podium w segmencie D), BMW X6 było drugie w klasie premium, a Mercedes Vito także wywalczył „srebro” wśród dużych aut dostawczych. W środku stawki plasowały się za to Ople. Na pewno na więcej liczyły również Ford Focus i Opel Astra.

W klasie Premium bezkonkurencyjne okazało się Audi Q7.

– Tak dobre oceny największego z naszych SUV-ów w Profesjonalnym Teście Flotowym jednoznacznie wskazują, że nie tylko samochody użytkowe znajdują się w polu zainteresowań Kierowników Flot Samochodowych. Coraz częściej do swych flot włączają pojazdy z segmentu Premium. Marka Audi cieszy się ich ogromnym zainteresowaniem, a poszczególne modele – nie tylko Q7 – są przez nich wysoko oceniane – mówi Ryszard Czubała, odpowiedzialny za sprzedaż flotową marki Audi.