SMART ED: W SŁUŻBIE DYPLOMACJI W WARSZAWIE

Niemieccy dyplomaci mają okazję przemieszczać się po Warszawie bez hałasu i bez jednego litra paliwa. Wszystko to za sprawą smarta zasilanego w stu procentach prądem.

Ekonomiczny i przyjazny środowisku smart ed to alternatywa dla typowych limuzyn wykorzystywanych w dyplomacji. Jego atrybuty wpasowują się do warunków panujących w mieście. Przy produkowaniu tego modelu konstruktorom przyświecał jeden cel: stworzyć dojrzały technicznie, atrakcyjny miejski samochód nie emitujący spalin.

Smart electric drive dysponuje silnikiem elektrycznym o mocy 35 kW oraz osiąga prędkość 120 km/h. Dzięki zastosowaniu litowo-jonowych akumulatorów można go naładować praktycznie wszędzie i w bardzo łatwy sposób – wystarczy odpowiednio zabezpieczone gniazdko 230 V.

Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na maksymalnie 135 kilometrów czerpania przyjemności z jazdy w ruchu miejskim, a taki zasięg jest więcej niż wystarczający. Badania prowadzone w dużych aglomeracjach miejskich wskazują, że przeciętne dzienne przejazdy wahają się w zakresie od 30 do 40 kilometrów. Naładowanie akumulatora w celu przebycia takiej trasy trwa tylko trzy godziny, natomiast pozostawienie go podłączonego do sieci elektrycznej przez noc w każdym przypadku wystarcza na całkowite naładowanie.