SOJUSZ VOLKSWAGENA I PORSCHE NA RZECZ e.V.

Sukces ekonomiczny Porsche idzie w parze z odpowiedzialnością społeczną. Dzięki takiemu podejściu firma świadomie bierze na siebie rolę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Teraz, wspólnie z Grupą Volkswagen, staje się kluczowym członkiem zawiązanego niedawno sojuszu na rzecz równoważenia wartości (e.V.) z siedzibą we Frankfurcie nad Menem.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 
Celem tego międzybranżowego stowarzyszenia jest opracowanie standardu, który pozwoli uwidocznić wartości – ekologiczne, ludzkie, społeczne i finansowe, jakie wnoszą firmy, a także ocenić ich konsekwencje dla społeczeństwa oraz ekosystemu.

– Porsche od zawsze angażuje się w rozwój, który tworzy wartość i jest zrównoważony. Odpowiedzialność społeczna to coś, co bierzemy na siebie w sposób proaktywny. równoważony rozwój jest kluczowym filarem naszej filozofii korporacyjnej. Za pośrednictwem fundacji imienia Ferry’ego Porsche promujemy interakcje społeczne. Nasz w pełni elektryczny model Taycan uczynił nas pionierami w dziedzinie zrównoważonej mobilności. W ramach sojuszu wartości staramy się zapewnić decydentom narzędzia do tworzenia i ochrony zrównoważonych wartości – mówi Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

W ciągu trzech lat sojusz na rzecz równoważenia wartości (e.V.) zamierza opracować model służący do oceny tworzenia wielowymiarowych wartości, przetestować go w praktyce, a następnie odpowiednio doprecyzować obowiązki w zakresie publikacji i raportowania. Celem nowej metodologii jest stworzenie znormalizowanych, a więc porównywalnych wskaźników – i sprawienie, by rzeczywista wartość wnoszona przez firmy stała się przejrzysta dla społeczeństwa.

– To holistyczne podejście do wyników pracy korporacji ma na celu umożliwienie zidentyfikowania i zrozumienia zarówno pozytywnego, jak i negatywnego wpływu społecznego – mówi Christian Heller, dyrektor generalny sojuszu na rzecz równoważenia wartości (e.V).

Sojusz wartości jest organizacją non- profit. Wspierają go między innymi OECD oraz firmy audytorskie: Deloitte, EY, KPMG i PwC. Członkami założycielami sojuszu są: BASF, Bosch, Deutsche Bank, LafargeHolcim, Novartis, Philip Morris International, SAP i SK.