SOLARIS: 85 AUTOBUSÓW POJEDZIE DO MEDIOLANU

solaris_u1

Polski producent dostarczy w tym roku do Mediolanu 85 autobusów Solaris Urbino 12. Podpisany w tym tygodniu kontrakt z ATM Mediolan, o wartości 22 milionów euro, obejmuje zarówno dostawę, jak i pięcioletnie serwisowanie pojazdów.

We wrześniu ubiegłego roku przewoźnik z Mediolanu ogłosił przetarg na zamówienie ramowe, obejmujące łącznie 250 autobusów, które będą zakupione w ciągu czterech najbliższych lat.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris. W podpisanej umowie polski producent został zobowiązany do dostawy pierwszych 85 sztuk Solarisów Urbino 12 w okresie od sierpnia do grudnia tego roku. Oprócz sprzedaży, transakcja obejmuje także serwisowanie, które ma trwać przez pięć lat.

solaris_u2

Będą to pierwsze autobusy polskiego producenta we włoskiej stolicy mody, która w 2015 roku będzie gospodarzem światowej wystawy Expo. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać bardzo rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne – między innymi diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni.

– Wygrana w przetargu na dostawę dla Mediolanu jest niezwykle prestiżowym zamówieniem. Nasza propozycja konkurowała z ofertami włoskich producentów, jednak zamawiający wybrał autobusy z Polski. Odbieramy to jako zaufanie dla naszych produktów, a także jakości i sprawności działania naszej obsługi posprzedażowej – powiedział Martin Gruber, członek zarządu firmy Solaris, odpowiedzialny za Sprzedaż, After Sales, Marketing oraz Zapewnienie Jakości.

Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 roku. Aktualnie po ulicach włoskich miast jeździ blisko 400 autobusów i trolejbusów, między innymi w Rzymie, Genui, Neapolu, Bari i Cagliari na Sardynii.