SOLUTRANS 2021: CZTERY ŚWIATOWE PREMIERY RENAULT

Renault na targach adresowanych do profesjonalistów transportu drogowego i miejskiego Solutrans pokaże po raz pierwszy cztery nowe modele samochodów dostawczych.

Marka zaprezentuje również swoje osiągnięcia w dziedzinie zabudów i adaptacji pojazdów, które już zyskały powszechne uznanie. Przedstawiciele każdej branży znajdą w oferowanej gamie rozwiązania transportowe dopasowane do ich potrzeb. Ważnym tematem będą również obecne i przyszłe wyzwania stawiane przez nowe rodzaje mobilności: elektryczną – zaprezentowane zostaną Nowe Kangoo Van E-Tech Elektryczne oraz Master E-Tech Elektryczny, jak również wodorową – reprezentowaną przez model Master H2-Tech.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

ECO


 

CZTERY PREMIERY ŚWIATOWE

Znajdujące się w hali numer 4 stoisko Renault przyjmie gości na powierzchni 1 000 m2. Na ekspozycji znajdą się samochody dostawcze Renault prezentowane po raz pierwszy:

Nowe Kangoo Van E-Tech Elektryczne – wiosną 2022 roku stanie się następcą bestsellerowego samochodu, który zyskał już sobie 70 000 klientów w Europie od pojawienia się na rynku w 2011 roku. Nowe Kangoo Van E-Tech Elektryczne produkowane w zakładzie Renault w Maubeuge we Francji oferuje zasięg 300 km w cyklu WLTP i bardziej niż kiedykolwiek spełnia większość codziennych potrzeb klientów biznesowych. Jego silnik o mocy 90 kW i litowo-jonowy akumulator o pojemności 45 kWh mogą być połączone z trzema rodzajami ładowarek, by odzyskać nawet 170 km zasięgu w czasie 30 minut, dzięki ładowarce 80 kW DC dostępnej jako opcja.

Nowy Trafic, mały furgon całkowicie zmodernizowany w porównaniu do poprzednika, posiada przód o bardziej potężnym i dynamicznym wyglądzie, na nowo zaprojektowaną kabinę, która zapewnia komfort i pełna jest pomysłowych rozwiązań, nowe, mocne silniki Blue dCi o mocy od 110 do 170 KM, a także nowe technologie zastosowane w systemach pokładowych do pozyskiwania informacji, komunikacji ze światem zewnętrznym i zwiększenia bezpieczeństwa.

Master E-Tech Elektryczny, duży furgon z napędem elektrycznym posiada nowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 52 kWh zwiększający zasięg tego samochodu do 195 km w cyklu WLTPi. Ładowarka 22 kW DC pozwala na naładowanie akumulatora do 80% w ciągu 2 godzin. Wprowadzenie tego samochodu do sprzedaży przewidziane jest na wiosnę 2022 roku.

Master podwozie z kabiną H2-Tech prototyp, który w optymalny sposób wykorzystuje technologię napędu wodorowego i możliwości zabudowy „szytej na miarę”. Pojazd umożliwia przewóz towarów wielkoprzestrzennych o objętości do 19 m3, a jego zasięg około 250 km – intensywną eksploatację dostosowaną do potrzeb różnych branż.

EKSPERT W DZIEDZINIE ZABUDÓW

Dzięki rozwiniętej współpracy partnerskiej z 63 autoryzowanymi producentami nadwozi i zabudów we Francji oraz w sumie 400 autoryzowanymi firmami nadwoziowymi na całym świecie, Renault potrafi zaproponować rozwiązanie odpowiednie dla klientów biznesowych, które zaspokoi wszelkie potrzeby transportowe, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.

Wśród 15 samochodów dostawczych prezentowanych na stoisku Renault, 13 to pojazdy zabudowane reprezentujące najwyższy poziom know-how francuskich firm partnerskich z branży nadwoziowej.

NOWE RODZAJE MOBILNOŚCI W CENTRUM UWAGI

Jako pionier i ekspert w dziedzinie mobilności elektrycznej, marka Renault dzięki modelowi Kangoo E-Tech Elektrycznemu jest od 2011 roku liderem rynku elektrycznych samochodów dostawczych w Europie. Aby spełnić potrzeby dysponowania większym zasięgiem, Renault prezentuje także na swym stoisku podwozie z kabiną Master H2-Tech. Prototyp został opracowany przez spółkę HYVIA, joint venture utworzoną przez Renault i amerykańską spółkę Plug-Power, światowego lidera w oferowaniu rozwiązań napędów hybrydowych „pod klucz”.

KOMPLETNA I ODNOWIONA OFERTA

15 samochodów dostawczych, jakie można obejrzeć na stoisku Renault Pro+ na targach Solutrans:

– Nowe Kangoo Van E-Tech Elektryczne
– Nowe Kangoo Van chłodnia Isberg
– Nowe Kangoo Van „Sezamie, otwórz się by Renault” zabudowa warsztatowa Sortimo
– Nowe Kangoo do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim Renault Tech
– Nowy Express Van pick-up Kollé
– Nowy Express Van chłodnia ECP
– Nowy Trafic zabudowa warsztatowa SD Services / Renault Tech
– Nowy Trafic brygadowy z zabudową warsztatową Modul System
– Nowy Trafic ambulans BSE
– Nowy Trafic platforma z nadwoziem chłodniczym Cazaux
– Nowy Trafic zabudowa koszowa Klubb
– Master E-Tech Elektryczny
– Master E-Tech Elektryczny podwozie z wywrotką
– Master podwozie H2-Tech prototyp
– Show car Hippie Caviar Hotel

Od 2003 roku marka Renault Pro+ dysponuje unikatowym know-how w dziedzinie lekkich samochodów dostawczych i oferuje produkty trwałe i zaawansowane technologicznie produkty cieszące się uznaniem i dopasowane do specyficznych potrzeb i oczekiwań klientów. Marka o pozycji eksperta, ukierunkowana na klienta biznesowego, oferuje pełną gamę pojazdów i usług za pośrednictwem swej międzynarodowej sieci 626 partnerów.