STARTER: CLUB ASSIST UDZIAŁOWCEM FIRMY

Club Assist, australijski lider usług assistance dla automobilklubów, objął w czerwcu część udziałów Startera, ogólnopolskiej firmy assistance drogowego z siedzibą w Poznaniu. Club Assist, który w Europie działa pod nazwą Club Logistics Services, to po niemieckim ADAC drugi w kolejności największy udziałowiec Startera.

– Zaangażowanie Club Assist w polski rynek assistance drogowego to kolejny bardzo ważny krok, zarówno w rozwoju firmy Starter, jak i na drodze do zapewnienia polskim kierowcom assistance na światowym poziomie. W ciągu ostatnich dwóch lat stworzyliśmy najnowocześniejszą flotę samochodów serwisowych w Polsce, którą planujemy powiększyć w tym roku. Już teraz, w zakresie napraw na drodze, świadczymy usługi na takim samym poziomie, jak ADAC w Niemczech. Dzięki wsparciu Club Assist będziemy mogli poszerzyć ich zakres o nowatorskie rozwiązania i jeszcze lepiej pomagać polskim kierowcom – powiedział Marek Zefirian, Prezes Zarządu Starter.

Club Assist istnieje od 1991 roku. Świadczy swoje usługi dla ponad 70 automobilklubów na całym świecie. Club Assist to również lider innowacji w dziedzinie assistance. Firma wdraża m.in. nowe rozwiązania dla samochodów z silnikiem elektrycznym. W ubiegłym roku Club Assist zaprezentował australijskim kierowcom przenośną, kompaktową litową ładowarkę do samochodów elektrycznych. Dzięki niej mechanik może w ciągu 10 minut podładować auto na drodze tak, aby kierowca mógł dojechać do najbliższego punktu ładowania.

Starter Sp. z o.o. to ogólnopolska firma świadcząca profesjonalne usługi assistance drogowego. Jej największym i strategicznym udziałowcem jest niemieckie ADAC znane w Polsce między innymi z publikowanych cyklicznie raportów awaryjności. Jako jedyna firma w Polsce, Starter gwarantuje assistance z naprawą samochodu bezpośrednio na drodze. Jest to możliwe dzięki dużej grupie przeszkolonych mechaników i własnej sieci samochodów patrolowych wyposażonych w specjalistyczne narzędzia i urządzenia diagnostyczne. Od 12 lat Starter obsługuje assistance gwarancyjne czołowych producentów samochodów, świadczy również usługi assistance dla klientów indywidualnych.