SUBARU: MODEL XV PONOWNIE WYRÓŻNIONY

Subaru XV pojawi się w krajowych salonach na przełomie marca i kwietnia, ale najnowszy model japońskiej marki wywołał poruszenie na polskim rynku motoryzacyjnym na długo przed premierą. Przełożyło się to na ilość nagród i wyróżnień, jakie zdobył nowy model z kategorii crossover.

Kolejnym osiągnięciem XV jest drugie miejsce w kategorii „Premiera motoryzacyjna” w głosowaniu Auto Lider 2011, zorganizowanym już po raz dziesiąty plebiscycie motoryzacyjnym.

Kategoria premier zawsze była określana jako najbardziej prestiżowa i wzbudzająca największe emocje, a w Plebiscycie Auto Lider 2011 miała również najwyższą frekwencję. Drugie miejsce Subaru XV to kolejna pozycja na liście sukcesów, osiągniętych przez najnowszy model marki spod znaku Plejad. Znalazły się wśród nich między innymi wyróżnienie spośród grupy “Aut na każdą drogę” w plebiscycie Samochód Roku Playboya 2012, a także laur w kategorii Odkrycie Roku w Ogólnopolskim Badaniu Postaw i Preferencji Konsumenckich “Dobry Produkt 2011“.

Japoński crossover wyróżnia się charakterystyczną sylwetką, łączącą w sobie sportową elegancję i funkcjonalność. Atrakcyjne nadwozie skrywa obszerne i bogato wyposażone wnętrze. Zarówno czynna, jak i bierna ochrona pasażerów stoi na wysokim poziomie, co potwierdza 5-gwiazdkowy wynik w testach Euro NCAP. Niespotykanym do tej pory rezultatem jest 90-procentowa skuteczność ochrony dzieci, jaką legitymuje się XV.

Nowy model Subaru posiada system ISR, zapewniający najszybszą możliwą pomoc w razie wypadku.

Subaru XV dysponuje stałym napędem wszystkich kół Symmetrical AWD, będącym podstawą konstrukcji samochodów japońskiej marki. Doskonale uzupełnia się on z kompletem systemów bezpieczeństwa, dzięki czemu XV szybko i pewnie reaguje na polecenia kierowcy.

Sprzedaż rozpocznie się już wkrótce, a cena w euro jest już znana (od 21 600 do 33 090).

Najnowszy model marki spod znaku Plejad doskonale radzi sobie nie tylko na asfaltowych drogach, ale także poza utartymi szlakami. Więcej informacji o Subaru XV można znaleźć na www.subaruxv.pl oraz facebook.com/SubaruXVna.