SUZUKI: SKUTER E-LRT’S W SPRZEDAŻY W 2012 ROKU

Suzuki Motor Corporation na początku roku 2012, dokładnie 9 stycznia, wprowadzi na rynek japoński elektryczny skuter e-Let’s. Jednoślad zapewni większą użyteczność dzięki odłączanemu akumulatorowi, a jednocześnie zachowa przyjazny charakter typowy dla pojazdu napędzanego silnikiem o pojemności 50 cm3.

Powstały na podstawie cenionego za przyjazny dla użytkownika charakter modelu Let’s4 Basket łączy wydajność silnika z funkcją regeneracyjnego hamowania i akumulatorem litowo- jonowym. Oprócz typowych dla skutera elektrycznego równego przyspieszania i zwinności jest także aż o 2 kg lżejszy od swojego poprzednika. Warto zwrócić również uwagę, że e-Let’s to skuter ekologiczny, który zapewnia niski poziom hałasu i wibracji oraz zerową emisję spalin.

Litowo-jonowy akumulator wyposażony jest we wbudowany system zarządzania (Battery Management Unit, BMU) monitorujący poziom naładowania. W celu naładowania akumulator można odłączyć – jedno ładowanie zajmuje około czterech i zapewnia skuterowi zasięg około 30 km.

W schowku pod kanapą można umieścić prostownik lub drugi akumulator, co ułatwia ładowanie poza domem. Można także zwiększyć zasięg skutera poprzez zastąpienie zużytego akumulatora naładowanym.

Oprócz podstawowej wersji e-Let’s wyposażonej w akumulator i prostownik dostępna jest wersja e-Let’s W z zapasowym akumulatorem.

W ramach przygotowań do zeroemisyjnego społeczeństwa przyszłości Suzuki pracuje na ograniczeniem emisji CO2, projektując pojazdy nowej generacji (elektryczne i wyposażone w ogniwo paliwowe), takie jak zapewniający radość z jazdy skuter e-Let’s.

Ceny producent na razie nie podał, podobnie jak terminu debiutu na innych kontynentach, w tym w Europie…