SZANGHAJ 2013: SKODA POKAŻE NOWEGO SUPERBA

S 0_superb

Po pięciu latach od premiery drugiej generacji Škody Superb, marka odświeża swój najbardziej luksusowy model. Samochód przejdzie kompleksowe zmiany zarówno w wersji liftback, jak i combi.

światowa premiera nowego modelu Superb odbędzie się 19 kwietnia podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju. Auto wyróżniać się będzie zarówno atrakcyjnym wyglądem, jak i nowymi funkcjami z zakresu komfortu. Odnowiony model dostępny będzie na europejskich rynkach pod koniec czerwca 2013 roku.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– Superb to nasz najbardziej luksusowy model. Jego odświeżenie sprawi, że ten samochód będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Wyróżnia się on bardzo obszernym wnętrzem, wysoką funkcjonalnością, niecodziennym komfortem podróżowania, a także tradycyjną dla naszej marki korzystną relacją ceny do jakości – mówi Winfried Vahland, prezes ŠKkody.

Odświeżony samochód otrzyma zaprojektowany na nowo przód i tył. W designie auta będą widoczne elementy nowego języka stylistycznego: wyraźne linie, precyzyjne i doskonale wyważone proporcje oraz elegancki styl. Z przodu wyróżniać się będzie nowymi reflektorami i szerszym grillem. Tył auta otrzyma typowe dla marki światła w kształcie litery C, wykonane w technologii LED.

 

 

Zmianom ulegnie również wnętrze auta, które zostanie wyposażone w nowe, 3- lub 4-ramienne kierownice. Odświeżona zostanie też gama tapicerek. W najwyższej wersji wyposażenia Laurin & Klement, dostępna będzie nowa kombinacja kolorystyczna.

Niezmienione pozostanie tylko to, co w tym modelu jest najlepsze: przestrzeń wewnątrz oraz ilość miejsca w bagażnikach obu wersji nadwoziowych. Superb liftback posiada bagażnik o pojemności 595 litrów, a combi – 633 litry.

Modyfikacje nie ominą również układu napędu. Mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne, wszystkie jednostki diesla oraz silnik benzynowy 1.4 TSI/125 KM, zostaną standardowo wyposażone w system Start-Stop. Superb GreenLine będzie zużywał zaledwie 4,2 l/100 km paliwa i emitował 109 g/km CO2.

Wraz z wprowadzeniem nowej wersji Superba dostępne będzie połączenie napędu na obie osie z automatyczną skrzynią DSG w topowej jednostce diesla 2.0 TDI CR DPF/125kW (170 KM). Wersja z silnikiem 2.0 TDI/140 KM z napędem 4×4 będzie dostępna z manualną skrzynią biegów.