TOKIO 2011: PIŁKARSKIE AUDI A1 SAMURAI BLUE

Na targach motoryzacyjnych w Tokio Audi prezentuje wyjątkowe A1 – błyszczące barwami japońskiej piłkarskiej drużyny narodowej Audi A1 SAMURAI BLUE jest wyrazem podziwu dla japońskiej piłki nożnej. Zysk ze sprzedaży tego unikatowego modelu zostanie częściowo przekazany na cele charytatywne.

”Niebiescy Samuraje” tak nazywana jest w Japonii piłkarska drużyna narodowa. Niebieski i biały to kolory strojów mężczyzn i kobiet. Japońska drużyna mężczyzn to aktualni mistrzowie Azji. Panie odnoszą jeszcze większe sukcesy na światowej scenie piłki nożnej: wygrały tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Niemczech.

Niebieski i biały to także kolory Audi A1 SAMURAI BLUE, z czerwonymi elementami japońskiej flagi. Na czerwono polakierowane są również 18 calowe koła w specjalnej stylistyce. Wnętrze jest czarne, z kontrastowymi niebieskimi szwami i odpowiednimi akcentami kolorystycznymi na dyszach nawiewu, elementach dekoracyjnych, konsoli środkowej i dywanikach. Wyposażone w silnik 1.4 TFSI o mocy 90 kW (122 KM) i sportowe zawieszenie z szerokimi, osiemnastocalowymi kołami Audi A1 SAMURAI BLUE jest szybkie i zwrotne – jak piłkarz ekstraklasy.

Samochód wzbudza zainteresowanie na targach w Tokio, a w 2012 roku na rynku pojawi się limitowana edycja, której stylistyka bazować będzie na A1 SAMURAI BLUE.