TOKYO 2022: TOYOTA GAZOO RACING ZAPREZENTOWAŁA GR GT3 CONCEPT

Na stoisku Toyoty na targach Tokyo Auto Salon 2022 swoją premierę miał GR GT3 Concept – samochód dla pasjonatów wyścigów

TOYOTA GAZOO Racing (TGR) wspiera swoich klientów w ich zaangażowaniu w sporty motorowe. Z myślą o kierowcach startujących w wyścigach w kategorii GT3 – na najwyższym poziomie rywalizacji dla zespołów prywatnych – TGR opracowało model, który zadebiutował na Salonie Samochodowym w Tokio. Samochód wpisuje się w cel TOYOTA GAZOO Racing, by budować sportowe samochody skoncentrowane na kierowcy – jego komforcie i radości z jazdy.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

GR GT3 Concept powstał na drodze komercjalizacji technologii z samochodów wyczynowych, a nie przez adaptację pojazdów produkcyjnych do użytku w sportach motorowych. TOYOTA GAZOO Racing koncentruje się na tym, by wykorzystywać doświadczenie i technologie wypracowane podczas rywalizacji w najbardziej prestiżowych rajdach i wyścigach, do rozwijania zarówno samochodów klasy GT3, jak i aut produkowanych seryjnie.

Doświadczenie w motorsporcie stanowi fundament, na którym Toyota opiera proces projektowania nowych samochodów, aby stawały się coraz lepsze.