TOYOTY YARIS ROZPOCZNĄ PRACĘ W BANKU BNP PARIBAS

Nowy model Toyoty Yaris rozpoczyna pracę we flocie Banku BNP Paribas. 42 hatchbacki a z napędem hybrydowym będą służyły pracownikom.

Zastąpiły one auta z konwencjonalnymi silnikami, ograniczając średni poziom emisji samochodów instytucji.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Obecnie hybrydy stanowią już 70 proc. samochodów segmentu B używanych przez pracowników Sieci Oddziałów Detalicznych banku.

Salon Toyota ANWA Kraków dostarczył hybrydowe Yarisy nowej generacji, wyposażone w 116-konny napęd hybrydowy czwartej generacji oraz najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w wersji 2.5. Bank rozbudowuje flotę hybrydowych Yarisów od 2018 roku w ramach programu Ekoflota. Auta są używane przez pracowników Centrum Obsługi Klienta w Warszawie oraz sieci oddziałów.

– Toyota sprzedała w Polsce już ponad 100 000 hybryd. To pokazuje, jak bardzo rośnie znaczenie tego napędu na polskim rynku. Już niemal połowa samochodów, które trafiają do klientów Toyoty, kryje pod maską ten oszczędny i niskoemisyjny napęd. Dzieje się tak dlatego, że hybrydy naszej marki to przede wszystkim auta dynamiczne, przyjemne w prowadzeniu i atrakcyjne wizualnie. Klienci flotowi doceniają także niewielkie zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji. Do tego dochodzi przystępna cena i wysoka wartość rezydualna. Fakt, że hybrydy są przyjazne dla środowiska i pomagają ograniczać smog w miastach, to ich dodatkowy atut, z którego jesteśmy dumni. Bardzo nas cieszy świadomość, że nasza firma już w latach 90. postanowiła zająć się problemami, których w tamtych czasach prawie nikt nie dostrzegał – podkreślił Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

Pracownicy Banku otrzymali hybrydowe Yarisy w kolorze Silver Diamond, w wersji Comfort, które ułatwią ich pracę za sprawą automatycznej skrzyni biegów, elektrycznych szyb i lusterek, systemu multimedialnego sterowanego za pomocą ekranu dotykowego 7 cali lub przycisków na kierownicy, kamery cofania i automatycznej klimatyzacji.

System multimedialny łączy się z telefonem, a jednocześnie udostępnia różnego rodzaju usługi w systemie Connected Car za pośrednictwem aplikacji MyT. Samochód ma także światła tylne i do jazdy dziennej LED, projektorowe światła główne i lampy przeciwmgielne.

Nowe autoz silnikami o mocy 116 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,7 sek., zużywa średnio od 3,8 l/100 km wg WLTP i emituje od 87 g/km CO2. Dzięki wydajnemu systemowi odzyskiwania energii z hamowania porusza się w bezemisyjnym trybie elektrycznym nawet przez 80 proc. czasu jazdy po mieście.

Nowy Yaris posiada sztywną konstrukcja TNGA, siedem poduszek powietrznych, w tym nową centralną poduszkę między przednimi fotelami, system automatycznego powiadamiania służb ratunkowych w razie wypadku eCall oraz rozbudowany pakiet systemów Safety Sense.

– Od kilku lat Bank BNP Paribas wprowadza do swojej floty auta z alternatywnym napędem pozwalającym ograniczać emisję szkodliwych substancji. Dalsze poszerzanie floty o auta ekologiczne to jeden z elementów działań banku na rzecz środowiska. Dzięki konsekwentnej realizacji tego programu nasze hybrydy jeżdżą już nie tylko w największych aglomeracjach, ale pojawiły się też na ulicach mniejszych miast – powiedział Marek Andruchów, Dyrektor Biura Administracji w Banku BNP Paribas.