TRAFICAR: RENAULT CLIO W SYSTEMIE NA ULICACH WARSZAWY

traficar_war1

Po udanym starcie w Krakowie, nowoczesny system carsharingu Traficar wjeżdża na ulice Warszawy. Mieszkańcy stolicy zyskają nową, wygodną alternatywę dla komunikacji miejskiej, w postaci samochodów, które będą mogli wynajmować na minuty za pomocą mobilnej aplikacji.

Już w czwartek, 1 czerwca flota srebrnych nowych Renault Clio pojawi się na ulicach Śródmieścia, Żoliborza, Woli, Ochoty, Mokotowa, Pragi Północ i Pragi Południe.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Te siedem dzielnic jako pierwsze obejmie system Traficar, który pozwala wypożyczyć samochód dokładnie wtedy, kiedy jest on potrzebny i oddać go w dowolnym momencie i miejscu. Docelowo usługa obejmie całe miasto, a do dyspozycji użytkowników będzie 300 samochodów.

Traficar zakupił od Renault Polska 1000 aut, które do końca 2017 roku mają stopniowo zasilać jego flotę. Projekt może zostać rozszerzony w kolejnych dwóch latach. Samochody będą sukcesywnie wprowadzane w kolejnych miastach, wraz z uruchamianiem usługi.

– Od chwili uruchomienia usługi w Krakowie w ubiegłym roku planowaliśmy jej rozszerzenie na największe polskie miasta liczące ponad 200 tysięcy mieszkańców. W związku z tym Warszawa to dla nas oczywisty wybór. Dostrzegamy rosnący potencjał usług carsharingowych, dlatego w ciągu roku planujemy start usługi w kolejnych aglomeracjach – mówi Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

traficar_war2

Jak działa Traficar?

Podstawą korzystania z usługi Traficar jest mobilna aplikacja na smartfony. Najwięcej uwagi wymaga rejestracja, która odbywa się w bardzo intuicyjny sposób. W Krakowie w niespełna osiem miesięcy w systemie Traficar zarejestrowało się ponad 15 000 osób. Po aktywowaniu konta użytkownik za pomocą mapy odnajduje najbliższy samochód i rezerwuje go. Następnie powinien w ciągu 15 minut dotrzeć do auta, zeskanować umieszczony na nim kod QR i od tej pory może cieszyć się jazdą do woli.

Ceny za korzystanie z systemu Traficar w Warszawie, będą identyczne z krakowskimi. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. W zakresie możliwości parkowania usługa będzie dostępna w tzw. modelu otwartym (ang. free- floating), co oznacza, że samochód można zwrócić w dowolnym miejscu, a nie jedynie w wyznaczonych punktach.

Współpraca z Renault Polska i PKN Orlen

Strategicznym partnerem rozwoju Traficara w Polsce jest Renault Polska i PKN Orlen. Flota Traficara w Warszawie oparta jest o samochody Renault Clio – kompaktowe auta idealne do poruszania się po mieście. Z kolei PKN Orlen zapewnia traficarom paliwo oraz infrastrukturę do przygotowania samochodów. Dzięki współpracy możliwe będzie również pozostawianie aut na dedykowanych miejscach na wybranych stacjach Koncernu, co przyczyni się do zwiększenia dostępności usługi.

Renault Clio w Warszawie

Renault Clio, które od czerwca będzie dostępne w Warszawie, to wersja Limited z silnikiem Energy TCe 90. Dynamiczna sylwetka auta została podkreślona dużymi, 16-calowymi aluminiowymi felgami, listwami bocznymi, listwą zderzaka tylnego oraz osłonami lusterek w kolorze lśniącej czerni.

Samochód został wyposażony m.in. w funkcjonalny system multimedialny Media Nav Evolution z nawigacją. Poprzez 7-calowy ekran dotykowy użytkownik ma dostęp do nawigacji, radia i technologii Bluetooth, która umożliwia podłączenie telefonu. Samochód jest wyposażony w system wspomagania przy ruszaniu pod górę, który będzie pomocny na drogach o dużym nachyleniu.

Codzienne parkowanie w mieście ułatwi system wspomagania parkowania tyłem. Clio oferuje atrakcyjne, niezwykle funkcjonalne wnętrze, zapewniające komfort wszystkim pasażerom. Posiada bagażnik o pojemności 300 dm³, a przestrzeń w kabinie można łatwo przystosować do różnych potrzeb.