TUNING: SUBTELNE ZMIANY WYGLĄDU KAROSERII

Ze względu na zróżnicowanie w projektowaniu, konstrukcji i technologii samochodów osobowych, powstało wiele odmian nadwozi innych pod względem kształtu, funkcjonalności i przeznaczenia. Daje to szerokie pole do subtelnej modyfikacji wyglądu pojazdów.

Zakup auta wiąże się z przeglądaniem tysięcy ofert w prasie i internecie oraz częstymi wycieczkami do salonów samochodowych. Dla wielu osób wybór odpowiedniego pojazdu to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Poza bezawaryjnością i odpowiednim poziomem bezpieczeństwa, to właśnie wygląd danego samochodu jest czynnikiem, który znacząco wpływa na decyzję o jego zakupie. Zdarza się, że w wyniku zmieniających się trendów i tworzenia zupełnie nowych modeli, właściciele kilkuletnich aut szukają rozwiązań, dzięki którym mogliby poprawić wygląd swoich pojazdów oraz nadać im bardziej indywidualny rys.

– Przeróbki samochodów nie ograniczają się tylko do poprawek w silniku, układzie wydechowym i hamulcowym czy zawieszeniu. To także zmiany wyglądu karoserii. Powiększanie zderzaków i montowanie spojlerów to przeszłość. Obecnie modne są pozornie niewielkie zmiany w wyglądzie samochodów. Coraz większa popularnością cieszą się dobrane ze smakiem akcesoria chromowane. Idealnie pasujące do sylwetki aut elementy znacząco zmieniają ich wygląd – mówi Andrzej Karpowicz,.

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian warto zastanowić się nie tylko nad środkami, które zostaną przeznaczone na ten cel, ale także nad ilością przeróbek. Modyfikować w samochodach można wszystko, a ograniczeniem jest w zasadzie jedynie zasobność portfela kierowcy. Koszt tuningu nadwozia może zamknąć się w kwocie kilkuset złotych, albo w sumach porównywalnych z ceną nowego samochodu. Odważne wizje mogą przekroczyć możliwości niejednego budżetu i nie zawsze zyskują uznanie. Istnieje wiele tańszych rozwiązań podkreślających unikalny styl danego pojazdu.

– Najważniejsze, aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami właściciela samochodu. Nie należy zmieniać nadwozia wszystkimi dostępnymi na rynku elementami bez poczucia jakiejkolwiek estetyki. Zbyt niskie obniżenie samochodu może szybko doprowadzić do urwania danego elementu. Poszerzenie auta z każdej strony, instalowanie wielu świateł, montaż tylnego skrzydła czy naklejanie na nadwoziu nalepek, przynosi efekt odwrotny od zamierzonego i najczęściej wywołuje uśmiech na twarzy – zaznacza Karpowicz.

Auto co prawda powinno być kojarzone przede wszystkim z bezpieczeństwem, ale atrakcyjny wygląd nadwozia, możliwy dzięki niewielkim zabiegom stylistycznym, nada samochodowi indywidualnego charakteru.

Więcej informacji na www.chromowane.com.