UBEZPIECZENIA: MAK INVESTMENS Z PAKIETEM PKU

IMCG 1_9619

Obecna na polskim rynku od ponad 20 lat spółka Iberia Motor Capital Group skupiająca szereg podmiotów rynku motoryzacyjnego, m.in. Polską Korporację Ubezpieczeń Sp. z o.o., nawiązała współpracę z Grupą Kapitałową MAK Investments.

Działalność Grupy koncentruje się w szczególności w segmencie masowych ubezpieczeń komunikacyjnych dla importerów pojazdów, firm leasingowych, flot samochodowych i dealerów. Grupa MAK posiada również bogate doświadczenie w segmentach ubezpieczeń na życie majątkowych i osobowych. Dysponuje zaawansowanym zapleczem produktowym, kadrowym oraz nowoczesnymi systemami informatycznymi.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Grupa MAK Investment rozwija się dynamicznie nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Holding obsługuje około 600 klientów korporacyjnych, głównie w Polsce, a także w Czechach, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Słowacji, Rumunii, Estonii.

MAK Investments należy do pierwszej trójki największych pośredników ubezpieczeniowych w Polsce i jest największą organizacją w branży z polskim rodowodem. W 2012 roku Grupa obsłużyła prawie 200 000 polis, a łączna wartość składek ulokowanych za jej pośrednictwem wyniosła 420 mln zł.

IMCG 2_9593

PKU częścią Grupy MAK Investments

8 stycznia 2013 roku Grupa Kapitałowa MAK Investments przejęła pakiet większościowy (51 proc. akcji) spółki PKU S.A. Z ramienia MAK Investments w skład zarządu Polskiej Koroporacji Ubezpieczeń wejdzie Maciej Przybyszewski. Strategia rozwoju PKU S.A. tworzona będzie w ramach polityki Grupy MAK i zakłada wzrost portfela ubezpieczeniowego jak również zapewnienie łatwości dostępu do świadczonych usług. Celem Spółki jest umocnienie pozycji PKU na rynku w oparciu o rozwój sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, doświadczenie oraz zaplecze techniczne.

Działalność IMCG w Polsce widoczna jest głównie w szeroko pojętym rynku usług motoryzacyjnych. Nie poprzestaje jednak tylko na tym. W jej skład wchodzą takie firmy jak:
– Iberia Motor Company S.A – generalny importer samochodów marki Seat na Polskę;
– Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. – generalny importer aut BYD Auto w Polsce;
– Automotive Europe – generalny importer samochodów marki BYD Auto w na Ukrainie;
– Sixt Polska rent a car (Eurorent Sp. z o.o.) – wynajem i zarządzanie flotami pojazdów, skupiająca największą flotę samochodów;
– Fermata Sp. z o.o. – centrum logistyczne i spedycyjne (obsługuje m.in.: Seata, Peugeota);
– Logis S.A. – jedno z największych centrum logistycznych w Polsce, prowadzące wynajem powierzchni produkcyjnych, usługowych, magazynowych i biurowych oraz zajmująca się importem i sprzedażą produktów marki RECARO oraz prowadzące usługi archiwistyczne oraz call centre;
– 4-gwiazdkowy Grand Hotel Lublinianka. w Lublinie;
– PKU (Polska Korporacja Ubezpieczeń Sp. z o.o.) spółka jest dużym agentem ubezpieczeń komunikacyjnych PZU S.A.