VERVA STREET RACING 2012: MERCEDES PARTNEREM

Już 15 września odbędzie się 3 edycja Verva Street Racing. Impreza ta przyciąga fanów sportów motorowych z całej Polski. VSR mimo krótkiego stażu cieszy się rosnącą popularnością. W zeszłym roku imprezę odwiedziło ponad 85 tysięcy osób.

Mercedes-Benz od początku wspiera imprezę prezentując swoje najbardziej spektakularne modele.

Pierwsza edycja Vervy Street Racing odbyła się w 2010 roku. Na niespełna dwukilometrowym torze w centrum Warszawy zaprezentowano ponad 60 aut, które podziwiała 75 tysięczna publiczność. Była to pierwsza impreza w Polsce, która odbywała się na torze zbudowanym w centrum miasta. VSR została przyjęta niezwykle ciepło. W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Mercedes-Benz, który od samego początku wspiera imprezę. Niemiecka marka zaprezentowała najciekawsze modele AMG, wśród których wymienić należy m.in. C 63 AMG czy E 63 AMG. Główną atrakcją imprezy były 3 modele. Pierwszy z nich to Mercedes SLS AMG, który pełnił rolę Safety Car. Ten potężny samochód wyposażony w 6,2 litrowy silnik czarował warszawską publiczność niesamowitym dźwiękiem.


Zobacz także:
VERVA STREET RACING 2012: SUPERAUTA W STOLICY
GEMBALLA: ZNANY TUNER WKRACZA DO POLSKI
VERVA STREET RACING 2012: DUMA MERCEDESA
VERVA STREET RACING 2012: PRZYBYWA GWIAZD
VERVA STREET RACING 2012: PRZYJEDZIE HAKKINEN
VERVA STREET RACING 2012: BOLID F1 W WARSZAWIE
VERVA STREET RACING 2012: START WE WRZEŚNIU
VERVA STREET RACING – ARCHIWUM 2011


Kolejnym ciekawym autem, które zaprezentowano był Mercedes S 63 AMG „Thirty-Five” będącym prototypem wzorowanym na legendarnym Mercedesie 300 SEL 6.8. To pierwsze auto pokrywał czerwony lakier Le Mans rot metalic. Charakteryzował się numerem 35, który widoczny był na masce auta. W środku pojazdu umieszczono klatkę bezpieczeństwa, czteropunktowe pasy bezpieczeństwa oraz dwa sportowe kubełkowe fotele AMG. Do napędu posłużyła 5,5 litrowa jednostka benzynowa o mocy 544 KM i 800 Nm momentu obrotowego. Auto to rozpędza się do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Zdecydowanie największą atrakcją był słynny Mercedes 300 SEL 6.8. Jest to auto zbudowane na bazie „cywilnego” Mercedesa 300 SEL 6.3, które wzięło udział w 24-godzinnym wyścigu organizowanym na torze Spa-Francorchamps. Wersja sportowa została odpowiednio wzmocniona. Sam założyciel marki – Erhard Melcher – postanowił go nieco podrasować. Moc silnika wynosi 428 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 608 Nm. Prędkość maksymalna auta wynosiła 265 km/h.

W dniu 18 czerwca 2011 roku Verva Street Racing odbyła się po raz drugi. Rozmach imprezy przerósł oczekiwania 85 tysięcznej publiczności zgromadzonej w centrum Warszawy. Zaprezentowano ponad 110 samochodów.

Do Polski przyjechały ekipy z 10 krajów Europy w tym zwycięzcy największych wyścigów oraz rajdów na świecie. Publiczność, która przybyła na Verva Street Racing zobaczyła na ulicznym torze pojazdy m.in. serii Cross Country, DTM, GT3, Formuły 1 (egzemplarze historyczne), Formuły 3, NASCAR, Rally oraz Supermoto. Listę startową uzupełniali stunterzy motocyklowi, zawodnicy FMX oraz drifterzy.

Specjalną strefę dla uczczenia 125-lecia marki na terenie imprezy zbudował także Mercedes-Benz oraz AMG. Z tej okazji zaprezentowano zabytkowe auta takie jak: W 123 Coupe, 500 E, R 107 i W 113 Pagoda.

Druga edycja Verva Street Racing przyciągnęła nie tylko fanów motoryzacji, lecz także prawdziwe gwiazdy. Warto wspomnieć o Benie Collinsie (znany jako Stig z programu Top Gear), Jayu Kayu (wokaliście Jamiroquai). Specjalnymi gośćmi Mercedesa byli Anna Mucha i Michał Żebrowski.

Tegoroczna edycja Verva Street Racing zapowiada się jeszcze lepiej. Mercedes-Benz zaprezentuje swój najnowszy model – Klasę A, która będzie miała swoją polską premierę w specjalnie przygotowanym pawilonie. Imprezę odwiedzi dwukrotny Mistrz Świata Formuły 1 Mika Hakkinen, który zasiądzie za sterami Mercedesa SLS AMG GT3.

Zaprezentowane zostaną także auta z serii DTM. Wśród nich pojazd, którym jeździł inny, znany z Formuły 1 kierowca, Jean Alesi. Dodatkową atrakcją będzie ekspozycja samochodów AMG w specjalnie do tego przygotowanym padoku. Będą to m.in. SLS AMG, C 63 AMG Black Series, GL 63 AMG, G 63 AMG, CL 63 AMG czy SL 63 AMG.