VERVA STREET RACING 2019: TERENOWY ODCINEK NA PLAŻY

verva-plaza1

Plaża w Gdyni zamieni się w prawdziwy tor nawiązujący do rajdu Dakar: odwzorowujący warunki panujące podczas jednego z najtrudniejszych rajdów świata.

Nie zabraknie piaszczystych wydm oraz rywalizacji rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówek.


Zobacz także:

SPORT


 

W ostatni weekend sierpnia Gdynia zamieni się w prawdziwy motoryzacyjny raj. Na Verva Street Racing można będzie zobaczyć wielu znanych zawodników za kierownicami wyścigowych i rajdowych pojazdów na trzech dedykowanych torach. Jedną z atrakcji zaplanowano na miejskiej plaży, która zamieni się w dakarowy odcinek specjalny. To na nim światowej sławy kierowcy zaprezentują swoje umiejętności w jeździe po piachu i wydmach.

verva-plaza2

Na torze pojawi się wiele znanych gwiazd motorsportu. Wśród nich nie zabraknie zdobywcy 1. miejsca w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych 2018 r. i 4. miejsca w Rajdzie Dakar 2019 – Jakuba Przygońskiego z Automobilklubu Polski i Orlen Team, który zasiądzie za kierownicą MINI JCW Rally, Miroslava Zapletala za sterami Hummera H3 EVO, Michała Małuszyńskiego w BMW X3 czy Pawła Molgo w Fordzie F150.

– Cieszę się, że będę mógł pokazać przed szeroką publicznością technikę jazdy cross- country. Zwykle na Dakarze dzieli nas duża odległość od kibiców, a podczas VERVA Street Racing będziemy naprawdę blisko publiczności – obiecuje Kuba Przygoński.

Na piaszczystej arenie zagoszczą też zagraniczne gwiazdy. Swój udział potwierdził m.in. Martin Prokop – wielokrotny uczestnik rajdu Dakar, który gdyńskie przeszkody będzie pokonywał w Fordzie Raptorze.

verva-plaza3

Miejska plaża będzie też wyzwaniem dla kierowców pojazdów typu buggy. Te niezwykłe maszyny budowane są na bazie fabrycznych pojazdów, za to są lżejsze, dzięki czemu sprawniej i szybciej poruszają się w trudnych warunkach. Za kierownicami buggy swoje umiejętności pokażą m.in.: Tomasz Białkowski, Dariusz Baśkiewicz i Łukasz Kwaśniewski.

Na trasie nie zabraknie też motocyklistów. Adam Tomiczek i Maciej Giemza z Orlen Team na swoich dakarowych maszynach zaprezentują publice, jak radzą sobie w tych trudnych warunkach. Na trasie pojawią się też młodzi reprezentanci polskiego motocrossu.

– Niezmiernie cieszy nas, że podczas tegorocznej VERVA STREET Racing będziemy mogli pokazać swoje umiejętności na piachu. Rozgrzejemy gdyńską plażę do czerwoności, wyciskając z naszych pojazdów wszystko, co się da – mówi Maciej Giemza.

verva-plaza4

W zlokalizowanym przy torze rajdowym padoku będzie można podziwiać z bliska wyczynowe pojazdy, nie tylko te, które będą uczestniczyć w pokazach. Na gdyńskiej plaży powstanie także strefa rodzinna, w której najmłodsi będą mogli m.in. zbudować makietę samochodu czy pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. W sąsiedztwie strefy będzie można też zrelaksować się przy pysznej kawie ze Stop Cafe.

– Verva Street Racing to nie tylko pokazy prędkości i mocy, ale też edukacja. Dlatego w strefie rodzinnej pojawią się także symulatory, w których będzie można sprawdzić co dzieje się podczas dachowania czy zderzenia. Bezpieczeństwo na drodze to dla nas priorytet, dlatego między innymi przy okazji Verva Street Racing staramy się przypominać o nim kierowcom – wyjaśnia Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

Wieczorem gdyńska plaża zamieni się w scenę koncertową, na której wystąpią gwiazdy polskiej estrady: Lipali, The Cassino, Luxtorpeda, Sylwia Grzeszczak, Daria Zawiałow czy C-Bool.

Impreza już 24 i 25 sierpnia w Gdyni! Wstęp wolny.