VOLKSWAGEN: e-CRAFTERY NA POTRZEBY LOGISTYKI MIEJSKIEJ

Volkswagen Samochody Dostawcze potwierdził zamówienie 420 e-Crafterów dla francuskiej firmy specjalizującej się w logistyce miejskiej – Chronopost.

W pełni elektryczny samochód został wybrany przez tę spółkę- córkę Grupy Le Poste po przeprowadzeniu testów.


Zobacz relacje:

UŻYTKOWE

ECO


 

Umowę kupna samochodów została podpisana w Hanowerze.

– To kolejny krok w kierunku zrównoważonych rozwiązań transportowych w centrach miast. Chcielibyśmy podziękować za zaufanie, którym firma obdarzyła nasze samochody. Z ich pomocą Chronopost realizować będzie dostawy ostatniej mili wprost do klientów powiedział Heinz- Jürgen Löw, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze.

Chronopost od wielu lat angażuje się w czystą logistykę miejską. Od września 2019 roku dostarcza towary w całym Paryżu, dysponując flotą w stu procentach o napędach alternatywnych. Do czerwca 2020 roku usługa ta zostanie rozszerzona na ponad osiemnaście kolejnych francuskich miast.

– Wprowadzenie do łańcucha dostaw w obszarach miejskich floty pojazdów zeroemisyjnych stanowi dla nas ogromne wyzwanie, ale jest też ogromną inwestycją w przyszłość. Elektryczne samochody dostawcze, takie jak e-Crafter, którego wybraliśmy, mają teraz wystarczającą autonomię, by być na dużą skalę używanymi w całej Francji i zapewniać usługi logistyczne w miastach, w tym dostawy ostatniej mili, bez zakłócania środowiska życia ich mieszkańców – powiedział Martin Piechowski, prezes spółki Chronopost.