Volkswagen przygotował specjalną wersję Tiguan EDITION 20, która upamiętnia 20 lat historii jednego z najważniejszych modeli marki.
Jubileuszowa edycja wyróżnia się ekskluzywnym wyposażeniem, nowym lakierem oraz elementami stylistycznymi R-Line, a jednocześnie przypomina o imponującym sukcesie sprzedażowym tego SUV-a.
Zobacz także:

Dwie dekady globalnego sukcesu
Volkswagen Tiguan od momentu debiutu w 2007 roku pozostaje jednym z filarów oferty niemieckiego producenta. Do końca maja 2026 roku na całym świecie sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy, a od 2017 roku model nieprzerwanie pozostaje najlepiej sprzedającym się samochodem całej Grupy Volkswagen.
Z okazji jubileuszu producent przygotował specjalną wersję Tiguan EDITION 20, opartą na bogato wyposażonej odmianie Life Plus. Samochód łączy jej wyposażenie z pakietem R-Line oraz licznymi detalami opracowanymi wyłącznie dla edycji rocznicowej.
– Tiguan od 20 lat jest kluczowym czynnikiem sukcesu marki Volkswagen. Ze sprzedażą przekraczającą dziewięć milionów egzemplarzy na całym świecie i statusem najlepiej sprzedającego się modelu Grupy Volkswagen, jak żaden inny samochód uosabia jakość, wszechstronność i praktyczność. EDITION 20 to nasz sposób podziękowania wszystkim klientom, którzy przyczynili się do tej historii sukcesu. – Martin Sander, członek Zarządu Volkswagena odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową.
Wyjątkowy wygląd i ekskluzywne detale
Najbardziej charakterystycznym elementem jubileuszowej wersji jest nowy lakier Maple Red metallic, przygotowany specjalnie dla modelu EDITION 20. Auto otrzymało również szereg elementów stylistycznych podkreślających jego sportowy charakter.
Na wyposażeniu znalazły się m.in. zewnętrzny pakiet R-Line, zderzaki z listwami w kolorze nadwozia, czarne listwy okienne i obudowy lusterek w wysokim połysku, przyciemniane tylne szyby oraz 19-calowe felgi aluminiowe Coventry. Opcjonalnie dostępne są także obręcze 20-calowe.
Jubileuszowy charakter podkreślają laserowo wykonane oznaczenia EDITION 20 na słupkach B, projektory logo w drzwiach, podświetlane nakładki progowe oraz czarne wykończenie napisu Tiguan i nakładki progu bagażnika.
We wnętrzu zastosowano specjalnie wykończoną kierownicę z oznaczeniem EDITION 20 oraz nowy wzór tapicerki przednich i tylnych siedzeń.
Bogata oferta napędów
Volkswagen oferuje jubileuszowego Tiguana z niemal wszystkimi jednostkami napędowymi dostępnymi w wersji Life. Wyjątek stanowi jedynie odmiana o mocy 131 KM, która nie została przewidziana dla wersji EDITION 20.
Od Concept Tiguan do światowego bestsellera
Historia modelu rozpoczęła się podczas Los Angeles Auto Show 2006, gdzie Volkswagen zaprezentował Concept Tiguan. Entuzjastyczne przyjęcie sprawiło, że decyzja o uruchomieniu produkcji seryjnej zapadła bardzo szybko.
Produkcyjny Tiguan zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2007 roku. Już pierwsza generacja oferowała nowoczesną koncepcję wnętrza, opcjonalny napęd 4MOTION oraz szeroką gamę silników, trafiając w dynamicznie rozwijający się segment kompaktowych SUV-ów.
Kolejne generacje rozwijały model
Druga generacja, wprowadzona w 2016 roku, przyniosła większe nadwozie, nową stylistykę, więcej przestrzeni oraz nowoczesne systemy wspomagania kierowcy. Rok później Tiguan został najlepiej sprzedającym się modelem Grupy Volkswagen. W ofercie pojawił się także wydłużony Tiguan Allspace, a w 2020 roku sportowy Tiguan R o mocy 320 KM z napędem 4MOTION.
Skala sukcesu najlepiej widoczna jest w liczbach. Roczna produkcja wzrosła z około 120 tys. egzemplarzy w 2007 roku do blisko 911 tys. samochodów w 2019 roku.
Nowoczesny SUV trzeciej generacji
Obecna, trzecia generacja Tiguana, wprowadzona w 2024 roku, otrzymała całkowicie nowy design, cyfrowy kokpit z dużym ekranem dotykowym oraz rozbudowany zestaw systemów wspomagających kierowcę. Oferta napędowa obejmuje silniki TSI, TDI, układy eTSI 48 V oraz hybrydy plug-in eHybrid, które oferują ponad 100 km zasięgu w trybie elektrycznym.
Najmocniejsze wersje standardowo wyposażane są w napęd 4MOTION, a Tiguan może holować przyczepy o masie do 2300 kg. Volkswagen potwierdza również prace nad nową, sportową odmianą Tiguan R.
Obecnie Tiguan produkowany jest w Wolfsburgu, Puebli oraz Anting i oferowany w ponad 60 krajach. Jubileuszowa wersja EDITION 20 stanowi podsumowanie dwóch dekad obecności modelu na rynku i podkreśla jego rolę jako jednego z najważniejszych SUV-ów w historii marki Volkswagen.









![CUPRA: ELEKTRYCZNY RAVAL TRAFIA DO PIERWSZYCH KLIENTÓW Nowa CUPRA Raval trafiła do pierwszych klientów w Polsce. Elektryczny hatchback jest […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/08/CUPRA-Raval-65x65.jpg)
![SKODA: PEAQ ROZPOCZYNA PRODUKCJĘ W MLADÁ BOLESLAV Skoda rozpoczyna seryjną produkcję modelu Peaq w swoim głównym zakładzie w Mladá […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/08/Skoda-Peaq-65x65.jpg)
![PARYŻ 2026: SMART #2 GOTOWY NA ŚWIATOWĄ PREMIERĘ PODCZAS PARIS MOTOR SHOW Smart intensyfikuje przygotowania do światowej premiery nowego modelu #2, która odbędzie się […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/smart-2-65x65.jpg)
![PARYŻ 2026: FIAT ZAPREZENTUJE NOWE MODELE GRIZZLY I GRIZZLY FASTBACK FIAT zapowiedział dwa nowe modele – Grizzly i Grizzly Fastback – którymi […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Paryz-2026-Fiat-Grizzly-i-Grizzly-Fastback--65x65.jpg)
![RAJD POLSKI 2026: SUNINEN TRIUMFUJE NA ŚLĄSKU, POLACY NA PODIUM Teemu Suninen i Antti Haapala odnieśli pierwsze w karierze zwycięstwo w Rajdzie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Polski-2026-meta-65x65.jpg)
![RAJD POLSKI 2026: STŘÍTESKÝ NAJSZYBSZY W KWALIFIKACJACH Dominik Stříteský okazał się najszybszy na odcinku kwalifikacyjnym 82. Rajdu Polski i […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Polski-2026-kwalifikacje-65x65.jpg)
![JCB: WODOROWY HYDROMAX POBIŁ REKORD NA BONNEVILLE Wodorowy streamliner JCB Hydromax osiągnął średnią prędkość 592,7 km/h, ustanawiając nowy rekord […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/08/JCB-Hydromax-65x65.jpg)
![FORD: RUSZAJĄ PRZYGOTOWANIA DO TESTÓW HYPERCARA Program Ford Racing przygotowujący markę do powrotu do klasy Hypercar w mistrzostwach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Ford-WEC-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![OPEL: 20 LAT CORSY D OD ECOFLEX DO OPC NÜRBURGRING EDITION Opel Corsa D obchodzi 20. rocznicę rynkowego debiutu, który miał miejsce w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Opl-Corsa-D-65x65.jpg)
![MAZDA: MAZDA 787B POWRACA NA TOR LE MANS Z OKAZJI 35. ROCZNICY ZWYCIĘSTWA Mazda 787B, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans 1991, ponownie pojawi się na […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mazda-787B-Le-Mans-65x65.jpg)
![NISSAN: 13 LAT ROZWOJU LEAF-A OCZAMI PIONIERÓW ELEKTROMOBILNOŚCI Od pierwszych eksperymentów z ograniczonym zasięgiem po dalekodystansowe wyprawy przez najbardziej wymagające […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Nissan-LEAF-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![MERCEDES-BENZ: PIĘĆ GWIAZDEK GREEN NCAP DLA ELEKTRYCZNEGO MODELU CLA Nowy Mercedes-Benz CLA 250+ z technologią EQ otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Mercedes-CLA-250-Green-NCAP-65x65.jpg)
![MAZDA: POKŁADOWY SYSTEM WYCHWYTYWANIA CO₂ Z KOLEJNYM PRZEŁOMEM Mazda przeprowadziła kolejny test swojego pokładowego systemu wychwytywania dwutlenku węgla „Mazda Mobile […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mazda-system-wychwytywania-CO2-65x65.jpg)
![EURO NCAP: NOWYE BMW IX3 Z MAKSYMALNĄ OCENĄ W TESTACH BEZPIECZEŃSTWA BMW iX3 otrzymało maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Euro-NCAP-BMW-iX3-65x65.jpg)
![VOLVO: TYSIĄCE POLAKÓW ODWIEDZIŁO MIASTECZKA BEZPIECZEŃSTWA Tegoroczna edycja programu Volvo For Safety przekroczyła półmetek, gromadząc już niemal 62 […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Volvo-For-Salety-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: OD LT DO CRAFTERA. 50 LAT HISTORII DOSTAWCZYCH MODELI Volkswagen świętuje 50-lecie swojego największego samochodu dostawczego. Historia rozpoczęła się w 1975 […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/08/Volkswagen-LT-i-Crafter-65x65.jpg)
![FORD: TRANSIT CUSTOM VAN 2490 KG BEZ TACHOGRAFU Ford Pro wprowadza do oferty Transita Custom Van z homologowaną dopuszczalną masą […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Ford-Transit-VAN-o-DMC-2490-kg-65x65.jpg)
![NEXEN TIRE: N’FERA SPORT NA PIERWSZY MONTAŻ W NOWYM AUDI A6 NEXEN TIRE rozszerza współpracę z marką Audi, dostarczając opony na pierwszy montaż […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/NEXEN-TIRE-Audi-A6-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: OPONY ECOCONTACT 7 NA PIERWSZE WYPOSAŻENIE NOWEJ SKODY ELROQ Continental uzyskał homologację na dostawy opon na pierwsze wyposażenie nowej, elektrycznej Skody […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Continental-EcoContact-7-65x65.jpg)
![FORD: WYŚCIGI POMAGAJĄ WZMACNIAĆ V8 DO MUSTANGA I F-150 Ford wykorzystuje doświadczenia ze sportu motorowego do rozwijania seryjnego silnika 5.0 Coyote […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/08/Ford-V8-65x65.jpg)
![STELLANTIS: EBOOST AIR MA WYELIMINOWAĆ TURBODZIURĘ W SILNIKACH TURBO Stellantis SRT zaprezentował koncepcyjny układ eBoost Air, którego zadaniem jest ograniczenie turbodziury […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/08/Stellantis-SRT-eBoost-Air-compressor-concept-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
