VOLKSWAGEN: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA NOWEGO TOUAREGA R

Volkswagen Touareg w wersji R to najmocniejszy model marki. Cena w Polsce to 395 990 złotych. Nowe auto można już zamawiać w salonach.

Pojazd dostępny jest jako hybryda typu plug-in, a jego zespół napędowy dysponuje łączną mocą 340 kW (462 KM).


Zobacz także:

PREMIERY

ECO


 

Z wystarczająco naładowanym akumulatorem, SUV potrafi poruszać się w trybie elektrycznym do prędkości 140 km/h. Wersja R, tak samo jak i pozostałe odmiany modelu, jest standardowo wyposażona w napęd na cztery koła – 4Motion. W połączeniu ze swoim wysokim momentem obrotowym wynoszącym 700 Nm, nowy model może ciągnąć przyczepę o masie do 3,5 tony. Możliwe jest to nawet w elektrycznym trybie E-Mode.

Touareg R jest pierwszym modelem spod znaku R, którego wyposażono w napęd hybrydowy typu plug-in. Układ składa się z turbodoładowanego silnika benzynowego V6 o pojemności 2995 cm3 i mocy 250 kW/340 KM, elektrycznego silnika o mocy 100 kW/136 KM i znajdującego się pod podłogą bagażnika akumulatora litowo- jonowego o pojemności 17,9 kWh.

8-biegowa skrzynia Tiptronic oraz napęd na cztery koła 4Motion są standardowym wyposażeniu. W skład pakietu R-Line Black Style wchodzą m.in. logo R na osłonie chłodnicy, nadkolu oraz klapie bagażnika, przyciemniane klosze tylnych lamp LED, dedykowane dla tego modelu zderzaki w sportowej stylistyce, oraz lakierowane na czarny połysk – tylny dyfuzor, osłona chłodnicy, obudowy lusterek zewnętrznych i listwy dekoracyjne wokół szyb.

O dobre oświetlenie drogi przed Touaregiem dbają matrycowe reflektory LED IQ. Light. W ramach wyposażenia dodatkowego auto poruszać się może na 22-calowych obręczach Estoril.

We wnętrzu pojazd wyróżnia się fotelami ergoComfort obszytymi skórą Vienna, zupełnie nową, sportową podgrzewaną kierownicą pojemnościową oraz licznymi akcentami z logo R. Nowością jest także opcjonalny system Travel Assist, dzięki któremu samochód może poruszać się półautomatycznie z prędkością do 250 km/h.

Jako pierwszy hybrydowy SUV z napędem typu plug-in na świecie, model R może być także wyposażony w system Trailer Assist, który ułatwia manewrowanie z przyczepą. To też pierwszy hybrydowy model typu plug-in z napędem na cztery koła.