VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE: 391 AUT DLA POLICJI

vw-policja1

Podczas niedawnych targów Europoltech 2019 marka Volkswagen Samochody Użytkowe pokazała dwa samochody policyjne – Caddy Trendline i Craftera.

Produkowane w Poznaniu 125-konne Caddy 1.4 TSI jest przystosowane do przewozu 4 policjantów i 1 konwojowanego. Z kolei 177-konny Crafter 2.0 TDI z zakładów we Wrześni może przewieźć 4 policjantów i 4 konwojowanych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W ramach przetargów, który marka wygrała w 2018 roku w 1 połowie 2019 roku do Policji trafi 250 Transporterów w wersji patrolowej, 106 Crafterów przygotowanych jako tzw. małe więźniarki i 35 Caddy w wersji Combi Van jako samochody policyjne.

vw-policja2

Dwa z tych pojazdów można oglądać na stoisku Volkswagen Samochody Użytkowe podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa, które odbywały się w Warszawie.

7-stopniowa automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja Climatronic, biksenonowe reflektory, tempomat oraz komplet systemów bezpieczeństwa z 6 poduszkami powietrznymi i systemem stabilizacji toru jazdy na czele – takiego wyposażenia policyjnemu Caddy mógłby pozazdrościć niejeden samochód osobowy. To tylko wybrane elementy wyposażenia policyjnego samochodu.

vw-policja3

Oprócz bogatego wyposażenia podnoszącego komfort i bezpieczeństwo podróżowania, auto wyróżnia się przedziałem dla 1 konwojowanego, instalacją łączności radiowej, radiotelefonem i – oczywiście – oznakowaniem zewnętrznym wraz ze światłami uprzywilejowania w ruchu.

Crafter, na zamówienie Policji przygotowany jako tzw. mała 4+4-osobowa więźniarka, jest samochodem seryjnie wzmocnionym w porównaniu z „cywilną” wersją. Do standardowego wyposażenia policyjnego Craftera należą wzmocnione – akumulator (92 Ah, 520 A) i alternator (250 A) oraz elementy zawieszenia (m.in. amortyzatory i stabilizatory). 177-konny silnik turbodiesel współpracuje z 6-biegową przekładnią mechaniczną.

vw-policja4