VOLKSWAGEN: ZAMÓWIENIA NA ID.4 W WERSJI SPECJALNEJ 1ST

Produkcja elektrycznego Volkswagena ID.4 ruszyła co prawda niedawno, ale w polskiej ofercie marki jest już dostępny w zamówieniach model w wersji 1ST.

Cena nowego auta zaczyna się od 202 390 złotych. W roku 2021 do oferty dołączy także wariant z niższą pojemnością akumulatora oraz wyposażony w mocniejszą jednostkę, dysponujący napędem na cztery koła.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

ID.4 z akumulatorem o pojemności 77 kWh, który zapewnia zasięg do 520 km (wg WLTP) i rozpędzający się do 100 km/h w 8,5 sekundy, dostępny jest początkowo w dwóch wersjach: ID.4 1ST oraz ID.4 1ST Max.

Liczba modeli jest limitowana do 27 000 egzemplarzy. Gdy zostaną one wyprzedane, w ofercie znajdą się modele z fabrycznie skonfigurowanym wyposażeniem.

Nowy model jest wyposażony w 20-calowe obręcze kół, wewnętrzny pakiet Style i przyciemniane tylne szyby. Przednie fotele oraz kierownica są podgrzewane, a o dodatkowy nastrój we wnętrzu dba oświetlenie Ambiente dostępne w 30 kolorach. Pedały z elementami ze stali nierdzewnej mają naniesione wzory Play& Pause, a na kierownicy znajduje się logo „1ST”.

Komfort podnosi dwustrefowa klimatyzacja Climatronic oraz podgrzewana przednia szyba. Seryjne w wersji 1ST są także system nawigacyjny Discover Pro, cztery wejścia USB typu C oraz liczne systemy asystujące jak monitorujący przestrzeń przed pojazdem Front Assist, predykcyjny tempomat ACC, oraz asystent pasa ruchu Lane Assist.

Standardowe wyposażenie uzupełnia pompa ciepła, a także system do montażu haka, dzięki któremu SUV jest w stanie pociągnąć przyczepę o masie 1 000 kg.

Wyższa wersja Max w standardzie zawiera m.in. matrycowe reflektory LED, tylne diodowe lampy w technologii 3D oraz 21-calowe obręcze kół. O jeszcze lepsze prowadzenie pojazdu dba progresywny układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu i adaptacyjne zawieszenie DCC.

Wnętrze tej wersji jest komfortowe. Standardowo znajdują się w nim elektrycznie regulowane fotele, szklany panoramiczny dach, dźwiękochłonne szyby, 3-strefowa klimatyzacja automatyczna oraz elektrycznie podnoszona i opuszczana pokrywa bagażnika z systemem bezdotykowej obsługi Easy Open&Close.

Wyposażenie z zakresu multimediów uzupełnia tu wyświetlacz head- up działający w technologii rozszerzonej rzeczywistości, 12-calowy ekran systemu infotainment i instalacja telefoniczna z funkcją bezprzewodowego ładowania.

najwyższy poziom wsparcia kierowcy dbają systemy asystujące Travel Assist, Side Assist oraz Emergency Assist.

Przestrzeń dla podróżujących

Nadwozie Volkswagena ID.4 ma długość 4,58 m. Kierowca i pasażerowie wsiadają do środka przez duże drzwi.

Dzięki krótkim zwisom nadwozia i dużemu rozstawowi osi wynoszącemu 2,77 m wnętrze jest przestronne. Środkową konsolę można swobodnie konfigurować. Pojemność bagażnika Volkswagena ID.4 wynosi 543 litry, a poprzez złożenie oparć tylnych siedzeń można ją powiększyć do 1 575 litrów.

W bagażniku znajdują się siatka przytrzymująca bagaż, siatka oddzielająca przestrzeń ładunkową od pasażerskiej oraz podłoga o regulowanej wysokości.