VOLVO: BĘDZIE NOWY SPOSÓB ŁADOWANIA ELEKTRYKÓW

Volvo Buses wprowadzi jesienią 2021 roku nowy sposób ładowania swoich miejskich autobusów elektrycznych. Uzupełni on już istniejące rozwiązania.

Obok wydajnych OppCharge i Combo 2/ CCS producent oferować będzie ładowanie za pomocą zamontowanego na dachu autobusu pantografu, zwanego Panto Up.


Zobacz także:

ECO

UŻYTKOWE


 

Rozwiązanie Panto Up zostało oparte na najnowszej technologii firmy Schunk, która cechuje się kompaktową instalacją i niewielkim dodatkowym ciężarem na dachu autobusu. Będzie ono dostępne jako alternatywa dla stosowanych dotychczas sposobów ładowania w autobusach 7900 Electric oraz 7900 Electric Articulated.

Volvo Buses pokazało w Göteborgu całą gamę swoich rozwiązań – prezentacja jest częścią unijnego projektu Assured, którego celem jest zachęcanie do przechodzenia w ruchu miejskim na pojazdy zelektryfikowane – dzięki zapewnieniu kompatybilności pomiędzy różnymi producentami pojazdów i ładowarek.

Alternatywy ładowania Volvo Buses
• OppCharge – ładowanie przez pantograf zamontowany na stacji ładowania (pantograf opuszczany z ładowarki na autobus podczas ładowania), stosowany na przystankach autobusowych lub w zajezdniach autobusowych;
• Combo2 / CSS – stacja do ładowania za pomocą kabla w zajezdni;
• Panto Up – ładowanie przez pantograf zamocowany na dachu autobusu, na przystankach autobusowych lub zajezdniach autobusowych.