VOLVO: HISTORYCZNY WYNIK SPRZEDAŻY W POLSCE

Volvo w Polsce w 2011 roku sprzedało 5 151 samochodów – to najwyższy wynik w historii. Z kolei pod względem rejestracji nowych aut, Volvo obroniło pierwsze miejsce z poprzednich kwartałów i zakończyło rok na pozycji lidera segmentu Premium. A to wszystko przy malejącym segmencie o 12 procent!

Wyniki te są efektem przede wszystkim sprzedaży modelu XC60 oraz udanego wprowadzenia na rynek w zeszłym roku, nowego Volvo S60 i V60.

Dobra sprzedaż najnowszych modeli, ale również stała popularność pozostały samochodów, pozwoliły Volvo w Polsce zwiększyć swój udział zarówno w segmencie Premium – do 26,7 proc., jak i w całym rynku – do 1,8 proc.

Sprzedaż to jednak nie wszystko. Volvo od lat dba o dobre relacje z partnerami biznesowymi, czego efekty widać m.in. w corocznym badaniu satysfakcji dealerów samochodowych. W tegorocznej edycji rankingu Volvo utrzymało pierwsze miejsce i tym samym jako pierwsza marka w historii, jest na szczycie rankingu drugi raz z rzędu. Volvo zajęło pierwsze miejsce w rankingu głównym badania, a także w 9 kategoriach cząstkowych (na 14 możliwych).

– To naprawdę fantastyczny wynik i nie tylko powód do dumy, ale też impuls do dalszej pracy. Pozostaje jeszcze 5 kategorii, w których nie jesteśmy na pierwszym miejscu, dlatego stale będziemy pracować nad poprawą tych obszarów. Niemniej jednak jesteśmy wdzięczni naszym dealerom za ciężka pracę i zaufanie jakim nas darzą – powiedział Arkadiusz Nowiński, Prezes Volvo Auto Polska.

Volvo staje teraz przed dużym wyzwaniem, aby utrzymać pozycję lidera w segmencie Premium w 2012 roku, a takie są plany i cele. Wprowadzenie do oferty nowego samochodu z segmentu C/D – Volvo V40 oraz otwarcie największego salonu dealerskiego Volvo w Polsce – może pomóc ten cel zrealizować.

– Na pewno 2012 rok będzie bardzo trudny, ponieważ sytuacja na polskim rynku motoryzacyjnym nie napawa optymizmem. Jednak liczymy, że nasze dedykowane oferty, jak i wprowadzenie nowych produktów pomogą nam utrzymać pozycję lidera segmentu Premium – podsumował Arkadiusz Nowiński.