VOLVO TRUCKS: RUSZAJĄ TESTY CIĘŻAROWYCH ELEKTRYKÓW

W tym miesiącu Volvo Trucks rozpoczyna testowanie w warunkach rzeczywistych elektrycznego rozwiązania transportowego dla branży budowlanej.

Dwa samochody ciężarowe o dużej ładowności zostaną dostarczone do firmy Swerock w celu spełnienia rosnącego zapotrzebowania na mniejszy hałas i emisje — szczególnie w wrażliwych obszarach miejskich.


Zobacz także:

ECO

UŻYTKOWE


 

Po udanym wprowadzeniu seryjnie produkowanych elektrycznych samochodów ciężarowych do transportu miejskiego oraz zadań komunalnych, Volvo Trucks wdraża obecnie elektryczne pojazdy budowlane wraz z rozwiązaniami do ładowania, które mają zostać przetestowane w rzeczywistych warunkach.

– Samochody ciężarowe w segmencie budowlanym zazwyczaj wymagają większej mocy i wytrzymałości niż w wielu innych segmentach, a pojazdy elektryczne nie są wyjątkiem. Nasze rozwiązania komercyjne muszą spełniać wymagania w zakresie wysokiej produktywności i dyspozycyjności, zapewniając jednocześnie korzyści wynikające z obniżenia emisji i zmniejszenia hałasu, oferowane przez w pełni elektryczny układ napędowy — mówi Jonas Odermalm, wiceprezes ds. elektromobilności w Volvo Trucks.

W ramach testów elektryczny FM zabudowany jako betonomieszarka będzie dostarczać beton. Ponadto FMX wyposażony w urządzenie hakowe będzie używany w większych projektach infrastrukturalnych. Zamierzeniem projektu jest ocena możliwości wykorzystania elektrycznych samochodów ciężarowych w celu zwiększenia wydajności pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu niekorzystnego oddziaływania na klimat.

Oprócz analizy osiągów samych pojazdów, testy będą dotyczyły również całości systemu elektromobilności w celu znalezienia metod ładowania, które zapewnią wysoką produktywność. Testowanie w rzeczywistych warunkach będzie okazją do oceny sposobu wykorzystania aut oraz wskazania potencjalnych ulepszeń, wymaganych zanim możliwe będzie szersze zastosowanie operacyjne.